• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان:

علائم مسمومیت با CO ، گول زننده است

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با بیان اینکه علائم مسمومیت با CO خیلی گول زننده است که با تهوع، سرگیجه و استفراغ شروع می‌شود، گفت: تمایل گاز CO 300 برابر از گاز O2 برای اتصال به هموگلوبین است. 
 
دکتر حمیدرضا نظیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه در سال گذشته، 11 نفر فوتی ناشی از گازگرفتی داشتیم که چهار نفر آنها مربوط به شش ماهه اول سال گذشته  و هفت نفر مربوطه به شش ماهه دوم بودند، افزود: در شش ماهه اول امسال دو نفر فوتی ناشی از گاز گرفتی داشتیم. 
 
وی ادامه داد: عمده فوتی‌ها ناشی از گازگرفتگی و مسمویت با CO با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گازسوز و نفت‌سوز رخ می‌دهد. 
 
عضو شورای قضایی لرستان بیان کرد: بایستی مردم کاملاً به این موضوع توجه داشته باشند و در نصب مجدد نوع بخاری و مسیرهای خروج دود توجه کافی را داشته باشند. 
 
نظیفی با بیان اینکه راننده‌هایی که از گازهای پیک‌نیک در داخل ماشین استفاده می‌کنند و همچنین کارگرانی که برای استقرار در چادر از ذغال‌های روشن و گازهای پیک‌نیکی در داخل چادر استفاده می‌کنند از این مهم خودداری کنند، افزود: علائم مسمومیت با CO خیلی گول زننده است که با تهوع، سرگیجه و استفراغ شروع می‌شود و تمایلش برای اتصال به هموگلوبین  300 برابر گاز O2  است. 
 
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان تاکید کرد: در صورت بروز این مسمومیت سطح هوشیاری فرد خیلی سریع کاهش می‌یابد و این امرمنجر به مرگ می‌شود. 
 
وی گفت: بخاطر این لفظ مرگ خاموش را به مسمومیت با گاز co داده‌اند چون خیلی سریع روی بدن افراد تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: