• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-5414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جانشین معاونت فاوای سازمان پدافند غیرعامل:

فناوری‌های وارداتی منشاء ورود بدافزارها هستند

جانشین معاونت فاوای سازمان پدافند غیرعامل گفت: فناوری‌های وارداتی منشاء ورود بدافزارها هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسن پارسا جمع خبرنگاران در خصوص آسیب‌های احتمالی دستگاه‌های اداری بیان کرد: متاسفانه سامانه‌های که به طور معمول در شبکه و زیرساخت‌ها استفاده می‌شود غالبا نرم‌افزارهای خارجی که از کشورهای صاحب فناوری بوده که در اختیار سایر کشورها از جمله ایران گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه غالبا فناوری‌های وارداتی و خارجی از جنس امن افزارها مثل  "فایروال‌ها"، "یو تی‌ام"‌ها و تجهیزاتی است که بناست بر بستر فضای مجازی و سایبری برای ما تامین امنیت کند، ادامه داد: چنانچه این تجهیزات خارجی باشد حتما یکی از منشاها و مبادی ورود بدافزار ها و ورود دشمنان برای تخریب و اختلال در شبکه است.

جانشین معاونت فاوای سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: در حوزه زیرساخت‌ها نیز چنانچه سوییچ و سامانه های موجود خارجی باشد این قابلیت را دارند که موجب اختلال شوند.

پارسا تاکید کرد: به همین منظور تدابیر و مصون‌سازی دارد پدافند غیرعامل بر استفاده حداکثری از تجهیزات بومی و ایرانی است که چنانچه برخی از این تجهیزات کیفیت کمتری داشته اشد اما امنیت سایبری با درصد بالاتری حفظ می‌شود.

پارسا گفت: سال های گذشته تعداد زیادی از تجهیزات و امن‌افزارها در فضای سایبری تولید شده و قابل استفاده و بهره‌بردای است که باید افزایش یابد چرا که این مهم مورد تاکید مقامات عالی کشور از جمله مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در قالب تجهیزات امنیتی و دفاعی بوده است.

جانشین معاونت فاوای سازمان پدافند غیرعامل درباره استفاده برخی دستگاه‌های دولتی از شبکه‌های اجتماعی غیربومی(تلگرام)، عنوان کرد: استفاده از شبکه ‎ های مجازی از جمله تلگرام ممنوع بوده  وبرابر ابلاغیه‌هایی که داشته و براساس اعلام قوه قضاییه و دادستان مبنی بر جابجایی نامه‌های اداری بر بستر شبکه‌های اجتماعی غیر بومی جرم محسوب می‌شود و قابلیت برخورد با فرد وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: