• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-5214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

‍۱۵۰ نقطه بحرانی در لرستان وجود دارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از کاهش ۷۵ درصدی حریق جنگل‌ها و مراتع در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی از کاهش ۷۵ درصدی حریق جنگل‌ها و مراتع نسبت به سال گذشته و کاهش ۱۰۰ درصدی حریق نسبت به بلندمدت خبر داد.

وی  با اشاره به حمایت‌های بی‌بدیل استاندار لرستان، معاونین استاندار و فرمانداران شهرستان‌های استان گفت: به لحاظ حریق جنگلها و مراتع، پنج شهرستان خیلی بحرانی و ۱۵۰ نقطه بحرانی در استان وجود دارد.

نجفی گریزی به شناسایی پنج شهرستان بحرانی چگنی، کوهدشت، پلدختر، خرم‌آباد و رومشکان زد و تصریح کرد: خوشبختانه توانستیم با همکاری سپاه پاسداران، بسیج و جوامع محلی در نقاط بحرانی، امسال نسبت به سال گذشته شاهد ۷۵ درصد کاهش حریق و نسبت به بلند مدت به‌طور ۱۰۰ درصد، شاهد کاهش حریق باشیم.

نجفی به حریق‌های رخ داده در یک مورد در شهرستان چگنی، یک مورد در شهرستان پلدختر و دو مورد در منطقه سپیددشت پرداخت و افزود: به جز این موارد، خوشبختانه در مابقی شهرستان‌های استان هیچ‌گونه حریقی در سطح جنگل‌ها و مراتع نداشته‌ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به اینکه لرستان در بین استان‌های زاگرس‌نشین، اولین استان پیشگیری از حریق شده است، خاطرنشان کرد: راز موفقیت کاهش حریق‌ها، حمایت‌های دلسوزانه استاندار، تلاش‌های سردار کشکولی فرمانده سپاه، زحمات پرسنل منابع طبیعی، شناسایی نقاط بحرانی، به‌کارگیری دیده‌بان، احداث آتش‌بُر، به‌کارگیری جوامع محلی، استفاده از پتانسیل سپاه، بسیج، بخشداری‌ها و دهیاری بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: