• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

میزان مصرف گوشت مرغ در لرستان، 4500 تن است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان میزان مصرف گوشت مرغ در استان را 4500 تن اعلام کرد.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عبدالرضا بازدار در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه جزو استان‌های برتر در زمینه تنظیم بازار بوده‌ایم، ادامه داد: در رابطه با حمل و نقل نهاده‌ها مشکلی نداریم و وضعیت عادی است.

وی با بیان اینکه حمل و نقل اقلام پشتیبانی امور دام به کندی انجام می‌شود، افزود: قبلاً در بعضی موارد بیلان منفی بوده است.

بازدار خاطرنشان کرد: در سامانه پایشی که داریم دولت برنامه‌ریزی خوبی داشته و 24 تا 35 کالا مشمول ارز دولتی شده‌اند که 17، 18 مورد مربوط به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه 657 محموله ذرت، جو و کنجاله سویا از طریق بخش خصوصی داشته‌ایم که 96 مورد مقید قیمتی داشتیم، گفت: از این تعداد 19 مورد وارد استان نشده است که این موضوع را با تعزیرات حکومتی بیان کردیم.

وی با بیان اینکه طی دو ماه گذشته بیش از 10 هزار تن ذرت وارد استان شده است، ادامه داد: همچنین 3 هزار تن سویا و 3 هزار تن جو به استان ورود پیدا کرده است.

بازدار با بیان اینکه حدود 5700 تن برنج، 5 هزار تن شکر، 280 تن مرغ منجمد، و 6000 تن ذرت در استان ذخیره داریم، افزود: مهرماه نیز 3 میلیون و 290 هزار قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که پیش‌بینی تولید 6 هزار تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان میزان مصرف گوشت مرغ در استان را 4500 تن عنوان کرد و ادامه داد: در رابطه با گوشت گرم نیز 11 محموله وارد استان شده که 75 تن آن توزیع شده است.

وی میزان ورود گوشت گوساله منجمد به استان را 110 تن اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت منجمد 29 هزار تومان برای مصرف کننده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: