• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل 52 تعاونی در سال جاری در لرستان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: شش‌ماهه ابتدایی امسال بیش از 50 شرکت تعاونی در استان تشکیل‌شده است.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب به تشکیل تعاونی‌های جدید در استان طی شش‌ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: در شش‌ماهه ابتدایی امسال بیش از 52 شرکت تعاونی خدماتی، توزیعی، تولیدی و دانش‌بنیان با عضویت یک هزار 155 نفر و ایجاد فرصت شغلی 569 نفر در لرستان تشکیل‌شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به صادرات تعاونی استان در سال جاری اشاره کرد و اظهار نمود: طی شش ماه نخست امسال میزان صادرات انجام‌شده توسط شرکت‌های تعاونی لرستان بالغ‌بر 36 هزار و 201 دلار بوده که محصولات تعاونی استان به خارج از کشور صادر شده است.

آشتاب نظارت مداوم و مستمر بر فعالیت تعاونی‌های استان را یادآور شد و گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری 271 مورد بازرسی و نظارت از واحدهای تعاونی استان انجام شد.

وی در ادامه افزود: در راستای توانمندسازی بخش تعاون استان آموزش‌هایی درزمینهٔ حقوقی و مدیریت حرفه‌ای برای تعاونی‌ها ارائه‌شده به‌طوری‌که در سال جاری 6 هزار و 444 نفر ساعت آموزش‌ دیده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه یکی از رویکردهای وزارت متبوع فرهنگ‌سازی کار جمعی و گروهی است خاطرنشان ساخت: فعالیت‌های اقتصادی با تعاون، همکاری و مشارکت جمعی از دوام و بقای بیشتری برخوردارند و می‌توانند در ایجاد فرصت‌های شغلی بادوام اثرگذار باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: