• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشکسوتان دفاع مقدس، سرمایه‌ هویتی نظام جمهوری اسلامی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که دفاع مقدس مربوط به همه مردم است و به قشر، سازمان یا نهاد خاصی وابستگی ندارد، گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس، سرمایه‌ها و ثروت هویتی نظام جمهوری اسلامی و طلایه‌دارانی هستند که اگر نبودند، امروز این آسایش و امنیت در کشور ما حاکم نبود .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الله ناصر‌پور در نشست هیئت اندیشه‌ورز پیشکسوتان دفاع مقدس که در خرم ‎ آباد برگزار شد، گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس، سرمایه‌ها و ثروت هویتی نظام جمهوری اسلامی و طلایه‌دارانی هستند که اگر نبودند، امروز این آسایش و امنیت در کشور ما حاکم نبود .

وی با بیان این‌که دفاع مقدس مربوط به همه مردم است و به قشر، سازمان یا نهاد خاصی وابستگی ندارد، افزود: هیئت اندیشه‌ورز پیشکسوتان دفاع مقدس، ریشه‌دارترین هیئت اندیشه‌ورز است که هویت کشور ماست .

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، اولین هدف نشست هئیت اندیشه‌ورز دفاع مقدس استان را هم‌اندیشی، تذکرات، نوآوری و خلاقیت در رابطه با مسائل دفاعی که حافظ ارزش‌های دفاع مقدس هستند، عنوان کرد و ادامه داد: کسانی‌که در راه ارزش‌های دفاع مقدس قدم برمی‌دارند پاسدار این ارزش‌ها هستند و پاسداری، لفظی فراگیر برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس است .

ناصرپور دومین هدف از برگزاری نشست هیئت اندیشه‌ورز پیشکسوتان دفاع مقدس لرستان را رصد جامعه دانست و تصریح کرد: کل جامعه و کل مردم سرزمین لرستان باید رصد شوند که آیا امروزه ارزش‌ها در حد مطلوب ساری و جاری هستند یا بین آن ارزش و ارزش‌های فعلی فاصله افتاده است .

وی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت سطح موجود ارزش‌ها چگونه است و سطح مطلوب باید چگونه باشد و اگر لازم باشد مسئولان استانی را هم برای حضور در جلسات آینده دعوت می‌کنیم .

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، بیان دغدغه‌های پیشکسوتان دفاع مقدس را سومین هدف این نشست اعلام کرد و گفت: عده‌ای به‌دنبال تضعیف پیشکسوتان و کسانی‌که بار ارزش هشت سال دفاع مقدس را به دوش می‌کشند هستند، در حالی‌که دلسوزان دفاع مقدس به‌دنبال حفظ ارزش‌ها هستند .

ناصرپور افزود: ما نباید اتصال به گذشته و تجربیات تاریخی خود را نادیده بگیریم؛ چراکه یک عده می‌گویند، دفاع مقدس همان هشت سال بود که گذشت و می‌خواهند ارزش‌های برآمده از دل دفاع مقدس را محدود به همان دوره کنند .

وی با بیان این‌که امروز ما در میدان نبرد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هستیم، عنوان کرد: معمولاً تحولات در طی ۲۰ یا ۳۰ سال یا یک قرن نسلی شکل می‌گیرد و تحولات فرهنگی نیاز به زمان طولانی دارد و زیاد احساس نمی‌شود؛ به همین خاطر یکی‌از تلاش‌های دشمن این است که ارزش‌ها را به‌طور نامحسوس از بین ببرد .

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به این‌که دشمنان به‌دنبال تضعیف ادراک و تفکرات ما هستند، تصریح کرد: ادراک امام خمینی(ره) باعث پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و این ادراک به‌معنای توجه به تهدیدات است و هوشیاری یعنی بفهمیم چه خطری ما را تهدید می‌کند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: