• پنجشنبه ۲۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان مطرح کرد:

رفتن به سمت کشاورزی قراردادی/ شروع بازاریابی از سر مزرعه

 معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بازاریابی را از سر مزرعه شروع می‌کنیم و این مهم زمانی اتفاق می‌افتد که زنجیره‌های عرضه و تولید این حلقه‌های مفقوده را به هم وصل کند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، نامدار صیادی در جلسه مدیرعامل شرکت ایران هاروست با متقاضیان مشاغل خانگی در استان با اشاره به سیاست‌های جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایجاد گلخانه در راستای سیاست‌های جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: سیاست اصلی وزارت جهاد کشاورزی به صورت سنتی به سمت کسب و کار کشاورزی است.

وی گفت: بازاریابی را از سر مزرعه شروع می‌کنیم و این مهم زمانی اتفاق می‌افتد که زنجیره‌های عرضه و تولید این حلقه‌های مفقوده را به هم وصل کند و زمانی این مهم رخ می‌دهد که به سمت کشاورزی قراردادی پیش رویم.

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه باید به سمت ایجاد گلخانه‌های 50 تا 300 متری برویم، بیان کرد: در فضای باز در هر هکتار 40 تن گوجه تولید می‌کنیم در فضای بسته در کشت و صنعت خرم‌آباد بین 350 تا 400 تن در هکتار تولید داریم.

  صیادی تصریح کرد: هر محصولی که در اولویت و در فضای گلخانه باشد یقیناً توجیه اقتصادی دارد.

وی گفت: کشت محصول، تغییر الگوی کشت، آبخیزداری و آبخوان‌داری مواردی است که منجر به بهره‌وری آب می‌شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه در روستاها به دنبال رفاه مردم هستیم، یادآور شد: 3300 روستا داریم و این طرح شهروند کشاورز می‌تواند بین 30 تا 40 روستا اجرایی کنیم و جاهایی که امکان موفقیت بیشتر است به شما معرفی می‌کنیم.

صیادی ادامه داد: برای ایجاد زنجیره‌های عرضه و تولید نیازمند تشکیل تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی هستیم و به دنبال این هستیم در کشاورزی هزینه‌های کشاورزی را کاهش دهیم، تا این حلقه‌ها از سر مزرعه تا سر سفره مردم حفظ شوند.

وی خاطرنشان کرد: این سازه سبک است و در فضای محصور جا می‌گیرد، نیاز به مجوزهای خاصی ندارد، اما باید بذری که کشت می‌شود حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان در جریان قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: