• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-7385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گفت‎وگوی خانواده‌های ایرانی به ۲۰ دقیقه رسیده است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری لرستان بر همکاری گروه‌های اجتماعی برای تقویت گفت‌وگوی خانواده و بین نسلی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، ناهید پرویزپور در جلسه توجیهی طرح ملی گفت‌وگوی خانواده و بین نسلی که در شهرداری خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: پناهگاه و مامنی سالم‌تر و با اهمیت‌تر از خانواده که بتواند از آحاد جامعه مراقبت کند وجود ندارد.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح استفاده از محققان و صاحبان اندیشه در راستای بررسی وضعیت خانواده و چالش‌هایی که با آن درگیر است؛ بوده تا شناسایی شوند و با مساله یابی مشکل‌ها و تحلیل داده‌ها راه حل‌های مناسب ارائه شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه تحولات دنیای امروز در تغییر الگوی خانواده تاثیرگذار است، گفت: یکی از تحولات مهم، انقلاب دیجیتال و رسوخ فزاینده شبکه‌های اجتماعی در بین خانواده‌هاست بطوری‌که بسیاری از گفتگوهای خانوادگی نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در طول ده سال گذشته گفتگوی خانواده‌های ایرانی از ۲ ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش یافته است. در جوامع شهری نسبت به جامعه روستایی این آسیب جدی‌تر و مشهودتر است.

پرویزپور با تاکید بر اهمیت نقش خانواده در جامعه اظهار کرد: اگر خانواده کارکردهای خود را از دست بدهد و یا دچار اختلال شود اعضای خانواده با آسیب‌های اجتماعی مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین اگر گفتگو بین خانواده تقویت شود بسیاری از مشکلات ناشی از شکاف بین نسلی حل خواهد شد‌.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از همه گروه‌های اجتماعی اعم از سازمان‌های مردم نهاد، احزاب، تشکل‌های سیاسی و صاحب نظران حوزه خانواده درخواست کرد به این مهم ورود کنند تا با ایجاد یک جریان اجتماعی در استان گفتگوی خانواده و بین نسلی تقویت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: