• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عمل به وصیت شهدا موجب ماندگاری نظام می‌شود

‍ فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با بیان اینکه شهدای هر محله موجب آبروی آن محله هستند، اضافه کرد: عمل به وصیت شهدا موجب ماندگاری نظام می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سرهنگ ماشاالله بازگیر در همایش آبروی‌ محله یادواره شهیدان احمد منتی و شاوه‌ گجری برآفتاب با بیان اینکه اگر شهدا نبودند جمهوری اسلامی نبود گفت: شهدا در خاک و خون غلتیدند و انقلاب اسلامی امروز در برابر استکبار قد علم کند.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان شهدا، جانبازان و آزادگان زیادی تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی با این هدف صورت می‌گیرد که نسل جوان بدانند که نسل قبلی با چه سختی‌هایی این انقلاب را حفظ کرده است.

بازگیر با ذکر این مطلب که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بین سال‌های ۵۷ تا ۵۹ که کشور ایران درگیر جنگ های در درون مرزهای خود بود، افزود: لرستان اولین استانی بود که در مقابل این جنگ نابرابر ایستادگی کرد.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد از رشادت‌های رزمندگان لرستان در هشت سال جنگ تحمیلی سخن به میان آورد و گفت: وقتی دشمن دید که نمی‌تواند با تفرقه افکنی و جنگ‌های داخلی به اهداف شوم خود برسد وارد جنگ سخت شد و یک جنگ نابرابر علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخت.

وی با بیان اینکه شهیدان از جنس عاشورا هستند و هیچ گاه کهنه نمی شوند عمل به وصیت شهدا را موجب ماندگاری نظام اسلامی ایران برشمرد و افزود: همین شهیدان توانستند دشمن را وادار به عقب‌نشینی از جنگ سخت کنند و اکنون دشمن این نظام را با جنگ نرم هدف گرفته است.

بازگیر با ذکر این مطلب که آبروی هر محله شهدای آن محله هستند، اضافه کرد: هرگاه دشمن بتواند الگوهای ما را کمرنگ کند آن روز، روز پیروزی دشمن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: