• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دهیاران در نگهداری و ایمن‌سازی راه‌های روستایی همراهی کنند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: نگهداری زیرساخت‌های راه روستایی و ایمن‌سازی این محورها نیازمند کمک و همراهی دهیاران است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عباس شرفی اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد از 7944 کیلومتر شبکه راه‌های ارتباطی استان و ۱۴هزار دستگاه ابنیه فنی و پل متعلق به شبکه راه‌های روستایی است در حالیکه اعتبارات این بخش محدود به اعتبارات استانی و تملک دارایی است.

وی افزود: این میزان پراکندگی شبکه راه‌های روستایی و تمرکز اعتبارات ملی بر محورهای اصلی و شریانی، نقش دهیاران را در حفظ زیرساخت‌های شبکه راه و نگهداری ابنیه فنی بسیار برجسته می‌سازد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: نگهداری زیرساخت‌های راه روستایی و ایمن‌سازی این محورها نیازمند کمک و همراهی دهیاران است. 

شرفی با بیان اینکه امکانات راهداری در بحث نگهداری ابنیه فنی و برفروبی روستایی محدود است، تصریح کرد: درصورت همراهی و همکاری دهیاران هنگام بارندگی و عملیات برفروبی خسارت‌ها به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم در استان تخریب علائم و تجهیزات راهداری است، گفت: توان راهداری و‌ پلیس در این رابطه بسیار محدود است و نیازمند کمک دهیاران هستیم؛ اعتقاد داریم اگر دهیاران به این حوزه ورود کنند تصادفات و تخریب زیرساخت‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: محورهای فرعی و گردنه‌ها نیازمند ایمن‌سازی در استان کمتر از ۱۰۰ کیلومتر است که درصورت تعامل دهیاران می‌توان در نیمه دوم‌امسال بیش از ۹۰ درصد این محورها را ایمن ساخت در حالیکه با اعتبارات و‌امکانات محدود راهداری تا ۱۰ سال آینده هم امکانپذیر نیست.

وی گفت: در حیطه وظیفه دیگر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که به ایجاد بستر ایمنی برای عبور و مرور کالا و مسافر اختصاص دارد نیز دهیاران می‌توانند کمک کنند زیرا ۶۰ درصد تصادفات در محورهای روستایی اتفاق می‌افتد و غالبا ساکنین روستا هستند.

شرفی خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته و اکنون کارهای خوبی در حوزه آموزش راکبان موتورسیکلت و ادوات کشاورزی با همکاری پلیس انجام شده است؛ مادامیکه این آموزش‌ها به افزایش ایمنی منجر نشود موفق نخواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: