• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

6000 نفر در طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد لرستان شرکت کردند

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان گفت: 6000 نفر در طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان شرکت کردند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمد ابدالی‌پور در آیین اختتامیه طرح آسمانی‌ها ویژه اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اظهارکرد: این آیبن به پاسداشت زحمات کانون‌های مساجد در اوقات فراغت برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال ۷۱ براساس منویات مقام معظم رهبری برای مقابله با تهاجم فرهنگی و جذب جوانان به مسجد ایجاد شدند، تصریح کرد: ۲۴ هزار کانون فرهنگی و هنری در کشور فعالیت دارند که این رقم در استان ۴۰۰ کانون است. 

ابدالی‌پور با بیان اینکه طرح اوقات فراغت مساجد استان با رویکرد فرهنگی و قرآنی برگزار شد، خاطرنشان کرد: امسال بیشترین کلاس‌های اوقات فراغت مساجد قرآنی بوده است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان با تاکید بر ضرورت توجه مهارت‌آموزی جوان در اوقات فراغت، به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: رویکرد ستاد عالی کانون‌های مساجد تعییر کرده و حمایت مالی از کانون‌ها منوط به ثبت در سامانه بچه‌های مسجد است.

وی با بیان اینکه قبل از ماه رمضان مبلغی به حساب کانون‌هایی که اعضای کانون را ثبت کرده بودند واریز شد، خاطرنشان کرد: کارت اعتباری بچه‌های مسجد با همکاری بانک ملی است که برای اعضای کانون‌ها در نظر گرفته شده است.

ابدالی‌پور با اشاره به اینکه سرانه کانون‌ها بر اساس کارت اعتباری بچه‌های مسجد است، ادامه داد: در طرح اوقات فراغت مساجد امسال ۶ هزار نفر شرکت کردند که این نشان از این می‌دهد که استقبال از کلاس‌ها مطلوب بوده و این در حالیست که با ۲۰۰ کانون تفاهم‌نامه اجرای اوقات فراغت امضا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: