• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان:

مردم برخی از کالاهای ایرانی را به کالاهای خارجی را ترجیح دادند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: در حال حاضر مردم برخی از کالاهای ایرانی را به کالاهای خارجی را ترجیح دادند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، گودرز امیری در مراسم روز جهانی استاندارد با بیان اینکه ضرورت دارد شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی با استانداردسازی و کیفی‌سازی به انجام می‌رسد.

وی با تاکید براینکه استاندارد تدوین قوانین و مقرارت برای تعیین کمیت و کیفیت کالاها و خدمات است، اضافه کرد: استاندارد تنها ویژه کالاها نیست و در برگیرنده خدمات هم است و چنانچه به خوبی اجرایی شود مزایای بسیار زیادی از جمله کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه تنوع محصولات، اشکال مختلف و بسته‌بندی‌ها منجر به افزایش هزینه‌ها می‌شود و بدون رعایت استانداردهای مدنظر نباید توجه مشتری را جلب کند، تصریح کرد: تولید یک کالای استاندارد بهتر از 10 کالای غیر استاندارد با هزینه بالاست و علت ناموفقیت بسیاری از واحدهای تولیدی حرکت به این سمت و سو است.

امیری اظهار کرد: کالای استاندارد از تمام جوانب مقبولیت دارد و کالای غیر استاندارد حتی در حمل ونقل نیز دچار مشکل هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با بیان اینکه کالای استاندارد تعریف و شاخصه دارد و خدمات آن قابل دسترسی است، ادامه داد: کالای ارزانتر بدون استاندارد زیان بیشتری دارد و کالای غیر استاندارد هزینه‌های مضاعف را به دنبال خواهد داشت و گاهی باعث پرداخت و جبران خسارت وارده می‌شود.

امیری با اشاره به اینکه رعایت استانداردهای لازم امری ضروری و غیر قابل انکار است، بیان کرد: شعار سال حمایت از کالای ایرانی فقط با شعار امکان پذیر نیست و اولین قدم این است که کالاها را استاندارد کنیم.

وی با بیان اینکه مردم به دنبال کالاهای استاندارد و برند خارجی هستند، عنوان کرد: این امر به این دلیل است که آنها برند سازی کرده‌اند و توانستند بازار را در اختیار بگیرند.

امیری افزود: برندسازی معرفی کالا به جهان و افزایش درآمد است و مصرف کالای ایرانی یعنی رسیدن کالا به استاندارد جهانی است تا بتوان به سایر کشورهای دنیا نیز عرضه کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: بستن مسیر ورود کالاهای خارجی به منظور استفاده از کالای داخلی انحصار و قابل پذیرش نیست و باید کیفیت کالا را افزایش داد تا مردم کالای ایرانی را به کالای خارجی ترجیح دهند.

وی افزود: در حال حاضر مردم برخی از کالاهای ایرانی را به کالاهای خارجی را ترجیح دادند.

امیری گفت: سالیانه مبالغی هزینه پرداخت خسارت آسانسورها می‌شود اما استانداردسازی بهتر از پرداخت خسارت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: