• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حفاظت از حیات وحش لرستان نیازمند اعتبارات ملی و فرا ملی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: حفاظت از حیات وحش استان نیازمند اعتبارات ملی و فرا ملی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر احمد مرادپور در جلسه کارگروه پیگیری و کنترل بیماری‌های واگیر دامی در حیات وحش ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و هفته دامپزشکی بیان کرد: حمایت و حفاظت از حیات وحش یک وظیفه بوده زیرا حیات وحش سرمایه ملی هر کشوری است.

وی افزود: بعضی مواقع یک گونه جانوری منحصر به یک منطقه است، همانگونه که سمندر لرستانی منحصر به این استان زیبا و پهناور است که این نشان از اهمیت داشتن حیات وحش و حفاظت از آنها دارد.

مرادپور یادآورشد: علی‌رغم هزینه‌های زیادی در راستای نگهداری حیات وحش اما با یک احتیاطی و بیماری خیلی از آنها تلف می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در ادامه با بیان اینکه انتظار ما از صدا و سیمای لرستان این است در راستای اهمیت و فرهنگ سازی حیات وحش برنامه‌هایی را تهیه کند، گفت: برای نگهداری از حیات وحش اعتبارات استانی جوابگو نیست، از این رو باید به دنبال اعتبارات ملی و فرا ملی باشیم.

وی از دستگاه‌های مرتبط خواست در بحث بیماری حیات وحش یک طرح اساسی، جامع و کاملی به تفکیک وظیفه هر دستگاه مشخص تهیه کنند.

مرادپور عنوان کرد: اگر ما جلوی بیماری حیات وحش را بتوانیم بگیریم، در آینده شاهد افزایش گونه‌های جانوری در سطح حیات وحش استان خواهیم بود.

وی همچنین با بیان اینکه یمارستان‌ها و مطب‌ها موظف به بی‌خطرکردن زباله‌های خود هستند در جلسه مدیریت پسماند پزشکی استان، گفت: بی ضرر کردن پسماندهای بیمارستان‌ها و مطب‌ها یک وظیفه است،  از طریق محیط زیست به بیمارستان‌ها و مطب دکترها یک فرصت 10 روز داده می‌شود که نسبت به بی‌خطر کردن زباله خود اقدام کنند، در غیر این صورت از راه قانونی اقدام به برخورد و پلمپ خواهد شد.

مرادپور تاکید کرد: سلامت مردم مهم است و بیمارستان‌ها و مطب دکترها باید نسبت به بی‌خطر کردن زباله های خود اقدام کنند، در غیر این با آنها صورت برخود قانونی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: