• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نوسازي و ساماندهي محله‌های فرسوده با رويكرد گردشگری


مدیرعامل سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري شهرداري خرم‌آباد از پیگیری طرح نوسازي و ساماندهي محله های فرسوده با رويكرد گردشگري خبر داد.

فرشاد یوسفوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: این سازمان در راستای بازفرینی فضای شهری از سال گذشته تاکنون اقدامات زیادی را انجام داده است و نتیجه و پیشرفت خوبی را نیز کسب کرده است.

وی افزود: پيگيري طرح نوسازي و ساماندهي محله‌ها و بافت‌های فرسوده با رويكرد گردشگري و یا توانمندسازی و ایجاد زیرساخت‌ها و مقاوم‌سازی خانه‌ها نیز یکی از برنامه‌های این سازمان بوده که در این راستا اقداماتی در محله گل سفید انجام شده است.

یوسفوند اضافه کرد: یکی از این اقدامات اجراي ساختمان مركز توسعه محله گل سفيد در يك طبقه با مشارکت اداره راه و شهرسازی است که در حال حاضر دارای پیشرفتی بالغ بر 85 درصد است. همچنین طراحی و اخذ مجوزات لازم و همچنین انتخاب پیمانکار جهت بهسازي محور فردوسي(راسته بروجردي‌ها) در محله بازار به مساحت تقريبي 2000 متر مربع نیز یکی دیگر از اقدامات بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به خريداري و آواربرداري ساختمان‌هايی واقع در طرح خيابان 36 متري و آزادسازي بخش‌هايي از خيابان جديد، اين سازمان در چندين فاز اجرايي و به صورت مستمر نسبت به شن‌ريزي، تسطيح و غلطك‌کوبي اراضي آزادسازي شده اقدام کرده است.

مدیر سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري شهرداري خرم‌آباد عنوان کرد: در راستاي تحقق اهداف سند ملي راهبردي احياء بهسازي، نوسازي و توانمندسازي بافت‌هاي فرسوده و ناكارآمد شهري نیز انجام همه امور مربوط به اخذ سهميه قير به ميزان 400 تن توسط این سازمان انجام شده است.

یوسفوند گفت: يكي از دغدغه‌هاي شهروندان، تسهيل در عبور و مرور شهري و دسترسي آسان به خيابان‌هاي همجوار مسير بوده كه با اصلاح هندسي بلوار 60 متري این مهم محقق شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: