• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار خرم‌آباد:

هلال احمر انبار و ساختمان در مرکز استان ندارد

فرماندار خرم‌آباد گفت: هلال احمر انبار و ساختمان در مرکز استان ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اسدالله عبدالهی در شورای عالی مدیریت بحران استان با بیان اینکه حوادث طبیعی در استان تابع فصل است، افزود: در تابستان استان دچار حریق و در فصل بارندگی دچار سیل می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد کاهش میزان اعتبارات بحران در استان هستیم، بطوریکه اعتبارات از 10 میلیارد تومان درسال 95 به 200 میلیون تومان برای امسال رسیده است.

فرماندار خرم‌آباد اضافه کرد: با وجود کاهش اعتبارات، هلال احمر در مرکز استان ساختمان و انبار ندارد.

وی در ادامه از کاهش  آتش سوزی در استان طی سال گذشته خبرداد و گفت: سال گذشته در لرستان شش مورد آتش‌سوزی گزارش شده است  که دو مورد آن جدی بود و خوشبختانه توانستیم  آنها را مهار کنیم.

فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: با توجه به اینکه یک چهارم جمعیت لرستان در خرم‌آباد ساکن هستند و چنانچه آتش‌سوزی در مرکز استان رخ دهد شهرداری تجهیزات لازم برای اطفاء آن ندارد و ضرورت دارد اعتباری برای تامین تجهیزات لحاظ شود.

عبدالهی در مورد برداشت شن و ماسه از رودخانه‎های مرکز استان گفت: متاسفانه برداشت شن و ماسه از رودخانه‎های مرکز استان  یک بام و چند هواست؛ نرسیده به گردنه ایوان دره  شاهد برداشت شن و ماسه از رودخانه هستیم و هنگامی که به فرد بهره‌بردار تذکر دادیم اذعان داشت که مجوز برداشت برای پنج سال دارد و حتی آن را تمدید کرده است و این در حالیست که تمام ابنیه‌های ما در معرض خطر سیل قرار دارند.

وی تصریح کرد: منابع طبیعی، محیط زیست، معاونت عمرانی استانداری و صنعت معدن لرستان باید این موضوع را تعیین تکلیف کنند که چرا در شهرهای دیگر برداشت شن و ماسه از رودخانه‌ها ممنوع است  اما در خرم‌آباد اینگونه نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: