• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل مدیریت بحران لرستان:

تنش و بحران آب در اولویت برنامه‎های استان قرار گیرد

سرپرست اداره کل مدیریت بحران لرستان گفت: تنش و بحران آب در اولویت برنامه‎های استان قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، غلامرضا آقا میرزایی در جلسه شورای عالی مدیریت بحران استان با بیان اینکه در شش ماهه امسال ۱۲۹ هکتار از اراضی استان دچار حریق شدند که سهم خرم‌آباد ۴۴هکتار، چگنی 32 هکتار، رومشکان 8 هکتار و در پلدختر ۴۵ هکتار بوده است، اضافه کرد: ۱۵۰ نقطه بحرانی حریق در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید به فکر خرید تجهیزات اطفاء حریق در استان باشیم، اضافه کرد: همچنین باید پیگیر خشکسالی و تنش آب که با مدیریت استاندار برطرف و به بحران تبدیل نشد باشیم.

آقا میرزایی افزود: هرچند کشاورزان الگوی کشت را رعایت نکردند اما  نیاز است تنش و بحران آب در اولویت برای سال آینده لحاظ کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون در استان سه زلزله بیش از چهار ریشتر داشتیم که در همان لحظه اول مدیریت شدند.

 وی بیان کرد: همچنین قراردادی با جهاد دانشگاهی استان در مورد GIS مدیریت بحران را امضا کردیم و پیگیریم تا این مهم به انجام برسد.

آقامیرزایی از تشکیل کمیته‌های ١۴گانه مدیریت بحران در استان خبرداد و در مورد آخرین وضعیت  اعتبارات مدیریت بحران استان گفت: سال گذشته تنها 38 درصد از 47 میلیارد تومان اعتباری که نهایی شده بود را به استان اختصاص دادند که معادل 17میلیارد تومان است. 

وی با بیان اینکه با این اعتبارات نمی‌توانیم خیلی از مشکلات را حل کنیم و در این راستا مشکل جدی داریم، تصریح کرد: در سال جاری کل اعتباری که برای امسال اختصاص دادند 12 میلیارد تومان است و البته آنهم به تحت عنوان پروژه‎های دو دستگاه استان لحاظ شده است.

سرپرست مدیریت بحران استانداری لرستان با تاکید بر اینکه این دو پروژه مربوط به دستگاه های آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری است، افزود: یک میلیارد هم آمده که توزیع شده و 2.6 میلیارد  تومان هم برای آب و فاضلاب آمده است.  
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: