• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-4485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری لرستان تاکید کرد:

لزوم کاربردی شدن پایان‎نامه‎های دانشگاهی

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: پایان‌نامه‌های دانشگاهی باید کاربردی شوند.

به گزارش ایسنا لرستان، جعفر بدری در نشست با رئیس دانشگاه لرستان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: در بسیاری از امور کشور از جمله قانون گذاری نیازمند این هستیم که از نظرات دانشگاهیان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه دو انقلاب مهم در دنیا رخ داد، یکی انقلاب صنعتی و دیگری رنسانس اضافه کرد: اعتقادم این است پیشرفت امروز حتی در بخش صنعت مرهون انقلاب فرهنگی است؛ موسس و پایه‎گذار انقلاب فرهنگی فلاسفه غرب بودند، دانشمندان علوم اجتماعی طرح‎هایی را برای سیستم‎های حکومتی و اجرایی ارائه دادند و پیشرفت امروز دنیا و نظم امروز مرهون انقلاب فرهنگی است.

بدری با بیان اینکه در نظام‎هایی که فساد و رانت و سوء استفاده از قدرت وجود دارد، هیچ وقت علم پیشرفت نمی‎کند و صنعت جلو نمی‎رود، تصریح کرد: رشته‎های علوم انسانی می‎توانند کمک بزرگی برای سالم سازی نظام اداری و قضایی کنند.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه شفافیت باید در دستور کار باشد، بدانیم بودجه‎ها چگونه هزینه می‎شود، شما دانشگاهیان در این عرصه نیز می‎توانید کمک کنید، افزود: دست به دست هم دهیم و کمک کنیم و از نظرات تخصصی اساتید دانشگاه استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد پایان نامه‎های دانشگاهی کاربردی نیست، افزود: دانشگاهیان در رشته حقوق یا اقتصاد و... ببینید چه اشکالاتی در سطح جامعه وجود دارد و دستگاه‎ها برای حل آن چه می‎توانند بکنند؛ توقعم این است که پایان نامه‎ها کاربردی باشد.

بدری با اشاره به اینکه متاسفانه کار پژوهش در عملکرد ادارات جدی گرفته نشده است، گفت: با وجود اینکه دولت هم در قانون بودجه سالانه گفت درصدی از اعتبار باید در امر پژوهش باشد اما هیچ یک از ادارات در این کار جدی وارد عمل نشدند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: