• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3187-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان تاکید کرد:

لزوم توسعه گردشگری الکترونیک

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بر لزوم توسعه گردشگری الکترونیک تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید امین قاسمی در همایش هم‌اندیشی فعالان گردشگری اظهار کرد: لرستان به لحاظ داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیار غنی بوده و می‌تواند به عنوان استان پیشرو در زمینه گردشگری ایفای نقش کند.

وی با بیان اینکه در این راستا سازمان میراث فرهنگی توجه ویژه‌ای به لرستان دارد، افزود: از تمامی فعالین حوزه گردشگری درخواست می‌شود که برای اعتلای این صنعت، حفظ میراث گران‌بهای فرهنگی و توسعه صنایع دستی به میدان بیایند و ما را کمک کنند.

قاسمی با اشاره به وجود بیش از ۵۰۰۰ اثر تاریخی در استان که نیمی به ثبت ملی رسیده‌اند، گفت: همچنین قریب به صد پل تاریخی در استان شناسایی شده‌اند که ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای توسعه صنعت توریسم محسوب می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان به وعده سازمان برای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک اشاره کرد و ادامه داد: اگر حریم قلعه تا پایان امسال در اختیار مدیریت قلعه قرار گیرد مقدمات ثبت آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه قدمت ۵۰ هزار ساله لرستان و سازه تمدنی ۷۰۰۰ ساله نشان از فرهنگ کهن این سرزمین دارد، افزود: در حوزه طبیعی نیز حدود ۵۰ آبشار در این استان شناسایی شده که قابلیت گردشگری دارند.

قاسمی به وجود ۳۵ نقطه گردشگری، ۱۲ روستای هدف گردشگری، ۳۵ هتل فعال و ۱۲ اقامتگاه بوم‌گردی در استان اشاره کرد و گفت: همچنین بر روی مسیرهای گردشگری استان مطالعه‌های متعددی در حال انجام بوده و آموزش‌هایی ویژه فعالین گردشگری داده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به شعار امسال روز جهانی جهانگردی بیان کرد: گردشگری و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک شعار امسال این روز است که انتظار داریم فعالین این عرصه ایده‌های خود را در راستای تحقق آن بیان کنند تا در راستای اجرا و توسعه آن برنامه‌ریزی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: