• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

مشکلات استان رفع شوند


استاندار لرستان گفت: جریان‎های گردش پول در کشور شناسایی شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در نشست هم‎اندیشی استاندار با تولیدکنندگان استان، اظهار کرد: هر موضوعی که به معاونت اقتصادی استانداری استان ارجاع داده می‎شود، پیگیری شده و سعی می‎کنیم آن را رفع کنیم.

وی ادامه داد: بخش خصوصی و دولت هر دو مشکلاتی دارند و متأسفانه در شرایط جنگ اقتصادی بخش خصوصی خیلی خوب عمل نمی‎‌کند.

خادمی اضافه کرد: هیچ اعتقادی به حمایت از صنعت خودرو ندارم چراکه در شرایط خوب اقتصادی باید از جیب ملت به آن‌ها یارانه دهیم و در مقطع سخت اقتصادی در کشور این صنعت باید آن حمایت‎ها را به جیب مردم برگرداند اما می‎بینیم وقتی قیمت ارز افزایش‌یافته قیمت خودرو سه برابر می‎رود.

استاندار لرستان یادآور شد: ساختارهای ما ایراد جدی دارد، در لرستان این ساختارها مانند کشور مشکل داشته و وضعیت بهتر یا بدتری نسبت به کشور ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دلیل ندارد مدیر دولتی بین بانک و تولیدکننده باشد و این وسط مشکل به وجود آورد. اگر ساختارها درست باشد به بسیاری از مشکلات برنمی‎خوردیم.

خادمی گفت: باید گروه‎های مشاوره در کشور تشکیل داد و جریان‎های پول در کشور شناسایی شود و از طریق مدل‎های حکومتی، عوارض، مالیات و ... آن‌ها را تعدیل کرد.

استاندار لرستان نباید نسبت به صفت‎هایی که به استان داده می‎شود بی‌تفاوت بود و این ترین"‎هایی که به لرستان نسبت داده می‎شود را نباید ترویج داد. اینکه لرستان بی‎کارترین استان شناخته شود و ما هم بی‌تفاوت باشیم، کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه قبول داریم که در استان مشکلاتی وجود دارد اما باید آن‌ها را حل کرد، اظهار کرد:

برخی نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری جلسات نقد دارند اما باید گفت هر جلسه‎ای که می‎گذاریم مؤثر است و شاید انتظار صددرصدی محقق نشود اما قطعاً در عمل تلاش و پیگیری می‏‎کنیم.

خادمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه گردشگری محور توسعه لرستان است، خاطرنشان کرد: معیارهای هتل‎های استان مطابقت با استاندارد نیست، به‌عنوان‌مثال هتلی که چهار ستاره است، همه امکانات چنین هتلی را ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: