• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دانشگاه‌ها ارتباط ساختارمندی با بخش‌های دیگر جامعه ندارند

دبیر اجرایی طرح ملی گفتگوی خانواده در لرستان گفت: دانشگاه‌ها ارتباط ساختارمندی با بخش‌های دیگر جامعه ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجتبی ترکارانی در نشست احزاب و تشکل‌های غیردولتی حول محور گفتگوی ملی خانواده و بین نسلی که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: خانواده و گروه‌های خویشاوندی نمی‌توانند پناهگاه افراد جامعه باشند.

وی ادامه داد: ارزش‌ها و مهارت‌های گفتگو در جامعه شناخته شده و کاربردی نیست.

این کارشناس مسائل اجتماعی اضافه کرد: گرایش، یادگیری، رعایت حرمت دیگران، از دل سخن گفتن، پرهیز از شتاب، جویایی و کنجکاوی از مهارت‌های گفتگو بوده که در جامعه ضعیف هستند.

ترکارانی تاکید کرد: مشکل اساسی در جامعه این است که دستگاه‌های دولتی به شدت بخشی و مرکزگرا بوده و نگاه از بالا به پایین دارند و سازمان‌های غیردولتی در عرصه خانواده و زنان و کودکان ضعیف هستند و به آنهایی که هم توانایی دارند فضای کار و فعالیت داده نمی‌شود.

دبیر اجرایی طرح ملی گفتگوی خانواده در لرستان گفت: دانشگاه‌ها ارتباط ساختارمندی با بخش‌های دیگر جامعه ندارند. کارفرمایان اعتقاد دارند که دریافت‌کنندگان مدرک از دانشگاه‌ مهارت کافی نداشته و بینش کارآفرینی ندارند و اطلاعاتشان کافی نیست.

وی بیان کرد: مقالات و کتاب‌های اساتید دانشگاه کاربردی ندارند، دانشجویان می‌گویند کلاس‌ها، نظری و کسل‌کننده هستند و مهارت کم به دست می‌آورند.

ترکارانی تاکید کرد: کمک به باز تعریف رابطه دانشگاه با حاکمیت، بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد راه حل مشکلات است. بازتعریف جایگاه دانشگاه در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رویکرد اجتماع محور بر بستر گفتگوهای خانواده انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: