• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رویکرد مردمی دفاع مقدس حفظ شود

رئیس حوزه هنری لرستان با بیان این‌که مسئولان باید رویکرد مردمی دفاع مقدس را حفظ کنند، ایثار را شاخص دفاع مقدس دانست و افزود: تاریخ هیچ کشوری هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود و هرچه زمان می‌گذرد نیاز ما به این تاریخ بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدحسین امیدی‌پور در افتتاحیه نمایشگاه عکس «گمنامی»، اظهار کرد: این نمایشگاه هفته دفاع مقدس است این در حالی است که دوران دفاع مقدس طولانی‌ترین جنگ یک‌صد سال اخیر است.

وی با تأکید بر درج گفته‌ها و ناگفته‌های دفاع مقدس، تصریح کرد: در این جنگ خیلی از منابع ما از دست رفت و خیلی‌ها شهید شدند و بسیاری از منابع ما از بین رفتند در مقابل چیزهایی به دست آمد لذا باید دستاوردهای دفاع مقدس را تحلیل کرد.

امیدی‌پور با ذکر این مطلب که توجه دفاع مقدس بحث شعاری نیست بلکه باید از دستاوردهای دفاع مقدس استفاده شود، تصریح کرد: ما با بحران‌هایی در کشورهای منطقه مواجه هستیم اما تجربه دفاع مقدس باعث شده تا هر جا نیاز باشد بهترین حضور را داشته باشیم.

رئیس حوزه هنری لرستان با بیان این‌که برپایی نمایشگاه‌ها اتفاقات کوچکی در مقایسه با عظمت دفاع مقدس است، ادامه داد: اما باید برنامه‌های کوچک در این حوزه مورد توجه قرار گیرد چراکه دفاع مقدس یک اتفاق مردمی است.

وی با اشاره به این‌که اگر رویدادهای کوچک کم‌ارزش تلقی شوند اشتباه است، ادامه داد: باید در بین مردم باشیم و دفاع مقدس رویکرد مردمی و مردم محوری پیدا کند.

امیدی‌پور چاپ کتاب بلدچی در حوزه هنری را کار شاخص در حوزه دفاع مقدس دانست و گفت: اما در کنار پروژه‌های کلان فعالیت‌های کوچک را نیز دنبال می‌کنیم و هدف اصلی ما مردمی کردن برنامه‌های دفاع مقدس است.

رئیس حوزه هنری لرستان با ذکر این مطلب که جوانان ما نباید از فرهنگ دفاع مقدس فاصله بگیرند و مسئولان باید رویکرد مردمی دفاع مقدس را حفظ کنند، ایثار را شاخص دفاع مقدس دانست و افزود: تاریخ هیچ کشوری هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود و هرچه زمان می‌گذرد نیاز ما به این تاریخ بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در نگارخانه مهر حوزه هنری لرستان به‌صورت ماهانه نمایشگاه‌های مختلفی برگزار می‌شود، اضافه کرد: به دنبال این هستیم تا همواره چراغ رشته‌های تجسمی و عکاسی با این نگارخانه روشن باشد کمااینکه به دنبال ایجاد انگیزه و علاقه در جوانان هنرمند هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: