• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1787-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

نقش کلیدی گردشگری در توسعه لرستان/ کارهای توسعه‌ای با مشاوره انجام شود

استاندار لرستان بر استفاده از جاذبه‌های گردشگری استان با توجه به دو اصل عدم آسیب به طبیعت و بهره‌مندی اقتصادی جوامع محلی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به مناسبت روز جهانی جهانگردی برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری از خدمات مدیر کل و کارکنان این اداره کل تقدیر کرد.

وی گفت: در حوزه گردشگری علیرغم کاستی‌های موجود کارهای خوبی صورت گرفته است.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: گردشگری به‌دلیل مزایایی چون کم هزینه‌بودن نسبت به دیگر صنایع، سازگاری با منطقه و طبیعت نقش کلیدی در توسعه استان دارد و اگر دنبال توسعه هستیم بایستی این بخش تقویت شود.

خادمی افزود: استفاده از جاذبه‌های گردشگری استان بایستی با توجه به دو اصل عدم آسیب به طبیعت و بهره‌مندی اقتصادی جوامع محلی صورت گیرد.

استاندار لرستان با اشاره به جاذبه‌های متعدد تاریخی و طبیعی لرستان گفت: جهت رسیدن به جایگاه واقعی استان بایستی جدی‌تر، فعال‌تر و پیگیرتر بود تا اتفاقات مثبت صورت پذیرد.

خادمی با تأکید بر اینکه کارها بایستی با انجام مطالعات صورت پذیرد، اظهار کرد: کار بد قابل برگشت نیست و حتما باید کارهای توسعه‌ای با مطالعه و مشاوره انجام شود.

استاندار لرستان با اشاره به رشد بالای حضور گردشگر در استان طی ایام نوروز گفت: خوشبختانه شاهد میزان افزایش رضایتمندی در میان گردشگران نسبت به سال گذشته بودیم.

نماینده عالی دولت در استان در پایان اظهارامیدواری کرد با انجام کارهای پایه‌ای امسال شاهد لرستانی متفاوت‌تر باشیم.

در ابتدای این دیدار مهندس قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از نگاه ویژه استاندار نسبت به بحث گردشگری و میراث فرهنگی و اختصاص اعتبارات ویژه در جهت توسعه زیر ساخت‌های گردشگری تشکر کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: