• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-688-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش/
بدرقه کاروان پاراآسیایی لرستان مزین به نام شهید ترور

 ۱۲ ورزشکار، داور و مربی لرستانی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد و برای آنان مراسم بدرقه‌ای در اداره کل بهزیستی استان برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، این مراسم با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیر کل بهزیستی، مدیرکل و معاونان ورزش و جوانان لرستان، سرپرست مدیریت بحران استان، روسای چند هیأت ورزشی، افراد اعزامی به جاکارتا، اهالی ورزش، اصحاب رسانه و... برگزار شد.

ورزشکاران ما از شهدا مدد می‌گیرند

حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان در این مراسم گفت: در چند ماه اخیر خبرهای ناخوشایندی در بحث اقتصادی داشته‌ایم که از لحاظ روحی و روانی خیلی به مردم فشار آمده و یکی از ابزارهایی که آلام مردم را کاهش می‌دهد، پیروزی ورزشکارهای کشورمان در میادین مهم بین‌المللی است.

وی اظهار کرد: با توجه به سوابق ورزشکارهای لرستانی که جواز حضور در بازی‌های پارآسیایی را کسب کرده‌اند می‌توانیم به کسب چندین نشان رنگارنگ امیدوار باشیم.

خجسته‌پور با بیان اینکه بخش خصوصی قوی و پای کار در حوزه ورزش نداریم و کمک‌های دولتی هم اندک است، اضافه کرد: فقط می‌توانیم بگوییم دعای خیر مردم استان و کشور بدرقه راه شماست و این ظرفیت را دارید که پرچم کشورمان را به اهتزار درآورید و امیدواریم در این دوره هم سفیران شایسته‌ای برای استان و کشور باشید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان در ادامه یادآور شد: چند روز گذشته حادثه تروریستی در اهواز رخ داد و یکی از این شهدای گرانقدر از استان ما بود که مدیرکل بنیاد شهید لرستان پیشنهاد داد که کاروان ورزشکاران استان ما به نام شهید هادی الماسیان باشد.

وی با بیان اینکه کشور ما یکی از قربانیان حوادث تروریستی است، تأکید کرد: با این نام‌گذاری نشان خواهیم داد که ورزشکاران ما از شهدای گرانقدر مدد می‌گیرند.

ورزشکارهای معلول لرستانی افتخارات زیادی کسب کرده‌اند

علی‌یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در این مراسم گفت: ۲۰ نفر اعزامی به بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا داشته‌ایم که آمار بی‌سابقه‌ای است.

وی ادامه داد: ورزشکارهای معلول و کم‌بینای لرستانی در چند رشته ظرفیت‌های خوبی دارند و همواره در میادین مهم بین‌المللی افتخارات زیادی کسب کرده‌اند.

عزیزپور با اشاره به اینکه از چهار ماه گذشته به هر ورزشکاری که جواز حضور در جاکارتا را کسب کرده، ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان داده‌ایم، افزود: شاید این مبلغ کم باشد اما بخش خصوصی قوی در استان نداریم و از این موضوع ناراحت هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: محسن کاییدی، هادی کاییدی، سجاد محمدیان، فرزاد سپه‌وند، حامد امیری، عارف بهاروند، فرشته مرادی‌مقدم و معصومه خدابخشی به عنوان ورزشکار معلول، مصطفی بهرامی مربی دو و میدانی، مهدی آقاجانی داور بسکتبال با ویلچر، بهزاد عزیزی و مسعود حیدری هم به‌عنوان پرتاب‌گر دو و میدانی در بخش نابینایان و کم‌بینایان راهی این دوره از رقابت‌ها خواهند شد. 

ورزش بهترین مصداق برای توانمندسازی است

فاطمه زهرا توکلی، مدیرکل بهزیستی لرستان نیز با بیان اینکه هزینه‌های بهزیستی اگر منجر به توانمندسازی نباشد فایده‌ی آنچنانی نداشته است، تأکید کرد: ورزش بهترین مصداق برای توانمندسازی است.

وی خطاب به ورزشکاران حاضر در جلسه گفت: بهترین راه را برای توانمندسازی انتخاب کرده‌اید و شما الگوی خوبی برای همگان هستید.

در پارالمپیک ۲۰۲۰ ورزشکاران بیشتری از لرستان شرکت خواهند داشت

سید حمید الیاسی، رئیس هیأت جانبازان و معلولان لرستان دیگر سخنران این مراسم بود و با بیان اینکه در دوره قبلی بازی‌های پاراآسیایی ۱۰ ورزشکار، داور و مربی لرستانی حضور داشته‌اند، اضافه کرد: در این دوره دو ورزشکار بیشتر نسبت به اینچئون داریم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان داریم، بدون شک در پارالمپیک ۲۰۲۰ ورزشکاران بیشتری از لرستان شرکت خواهند داشت.

افتخاری است که اسم کاروان "شهید الماسیان" باشد

حامد امیری، نایب قهرمان پرتاب وزنه پارالمپیک ریودوژانیرو و جهان نیز با انتقاد از بعضی دستگاه‌های استان تصریح کرد: چرا شورای شهر و شهرداری در مراسم بدرقه و استقبال شرکت نمی‌کنند و از امثال ما حمایتی ندارند.

وی ادامه داد: بضاعت ادره کل ورزش همین قدر است اما برخی مسئولان بین ورزشکاران تبعیض قائل می‌شوند که این خوب نیست و موجب دلسردی می‌شود.

 امیری با بیان اینکه حدود دو سال برای جاکارتا در حال تمرین هستیم، افزود: هزینه‌های ما زیاد است و نیاز به حمایت داریم.

این ورزشکار که روزگاری در رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران شرکت می‌کرد و بر اثر تصادف از ناحیه کمر معلول شده، بیان کرد: افتخاری است که اسم کاروان "شهید الماسیان" باشد و تلاش می‌کنیم با دست پر از جاکارتا برگردیم و باعث سرافرازی استان و کشورمان شویم.

بدون مربی تمرین می‌کنم!

همچنین فرشته مرادی‌مقدم یکی از دو بانوی لرستانی که قرار است در بازی‌های پاراآسیایی شرکت کند، گفت: در ورزشگاه تختی خرم‌آباد بدون مربی تمرین می‌کنم و اجازه نمی‌دهند آقای بهرامی مربی تیم آقایان با بنده نیز تمرین کند.

وی تاکید کرد: برای بانوان هم کاری انجام دهید و ما را هم دریابید، لرستان استعدادهای زیادی دارد که به علت نبود مربی خانه‌نشین شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم به هر یک از ۱۲ نفر مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد و مدیرکل ورزش و جوانان گفت: فکر می‌کنم در بحث پاداش هم بتوانیم روی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال برای نشان طلا حساب کنیم و برای مقام‌های دوم و سوم نیز پاداش درنظر گرفته می‌شود که البته این مبالغ فعلا قطعی نیست و باید با استاندار لرستان نیز صحبت کنیم.

در پایان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص پاداش مدال گفت: شک نداشته باشید از میانگین استان‌های دیگر نمی‌گذاریم پاداش‌ها کمتر باشد.

گزارش از مهران مریدی، خبرنگار ایسنا منطقه لرستان

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: