• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان مطرح کرد:

ارائه برنامه زمان‌بندی برای کاهش تصادفات/ فرهنگ‌سازی و ایجاد آگاهی در کاهش حوادث

استاندار لرستان بر لزوم تشکیل کمیته‌ای در خصوص کاهش تصادفات برون‌شهری تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه کارگروه امنیت راه‌های استان اظهار کرد: در جلسه بعدی تحلیل درستی از تصادفات، نقاط و محورهای حادثه‌خیز به‌همراه راه‌حل‌های هر محل به تفکیک زمان‌بندی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت ارائه شود.

وی افزود: همچنین گزارشی در رابطه با مجموعه اقدامات اجرایی شش‌ماهه دوم سال جاری تهیه شود.

خادمی به عوامل تصادفات اشاره کرد و گفت: در این رابطه عامل انسانی از همه مهم‌تر است و باید مشکلات جاده‌‌ای اعم از انسانی و غیرانسانی را برطرف کنیم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: مجموعه‌ای از عوامل تسهیل‌کننده و رفع تصادفات داریم که بیشتر مرتبط به میزان توجه انسان به مقررات و علائم رانندگی است و باید راه‌حل‌های مناسب را برای آنها پیدا کرد.

وی با تأکید بر تشکیل کمیته‌ای از دفتر فنی استانداری، راهداری، راه‌ و شهرسازی و پلیس راهور در خصوص کاهش تصادفات برون‌شهری، بیان کرد: جلسه بعد این کمیته راه‌کارهای مناسب برای حل مشکلات و کاهش تصادفات را با مشخص کردن راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت طبق زمان‌بندی ارائه دهد.

خادمی ادامه داد: همچنین در خصوص تصادفات درون‌شهری شهرداری با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه‌های مرتبط، برنامه‌های کاهش تصادفات درون‌شهری را به ترتیب اولویت مشخص کند.

استاندار لرستان در ادامه گفت: بهداشت و درمان و اورژانس نیز برنامه مشخص خود را برای کاهش زمان ارائه خدمات و رسیدن به مکان حادثه گزارش دهند.

وی با اشاره به فرهنگ‌سازی و ایجاد آگاهی در کاهش حوادث اظهار کرد: همچنین در راستای اثرگذاری بر فرهنگ رانندگی و رعایت مقررات، برنامه‌های مشخصی در نظر گرفته شود.

استاندار لرستان بیان کرد: افرادی که با اقداماتی باعث تخریب تأسیسات دولتی می‌شوند از طریق نیروی انتظامی به دستگاه قضا معرفی شده تا با آنان برخورد جدی شود.

وی خطاب به شهردار گفت: شهرداری برای کنترل و پوشش طرح ترافیکی به‌وسیله دوربین‌ها می‌تواند از بخش خصوصی استفاده کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: