• دوشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-11986-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
93 هزار تعاونی در کشور فعالیت می کنند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 93 هزار تعاونی در کشور فعالیت می کنند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، کلانتری در جلسه بررسی مشکلات تعاونی های بروجرد، اظهار کرد: با اعتماد، حمایت و ارتباطی که دولت و مجلس به تعاونی ها دارند می توان نیازها را شناسایی و از ظرفیت ها به بهترین نحو در بخش های تولیدات کالا، کشاورزی، مواد معدنی، صنایع غذایی، صنعت، خدماتی و آموزشی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در شرایط امروز با توجه به اختلاف نرخ ارز یکی از بهترین کار تعاونی ها، روی آرودن به بازار صادرات است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در حال حاضر 93 هزار تعاونی فعال در 111 گرایش در کشور وجود دارد که از این تعداد 25 درصد در بخش کشاورزی و 20 درصد در بخش صنعت فعالیت می کنند.

کلانتری با اشاره به سفر بروجرد، افزود: هدف از سفر به بروجرد و نشست با تعاونگران بررسی مسائل و مشکلات آنها بود زیرا در این شهرستان تعاونی های بسیار قابل توجه و خوبی وجود دارد که براین اساس مقرر شد یک کمیته توسعه اقتصادی نیزتشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: برند سازی، بسته بندی و بازاریابی در تعاونی ها باید ارتقاء داده شود به دلیل اینکه تعاونی ها با هدف افزایش رفاه و کاهش محرومیت تشکیل شده اند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: هشت شهرستان در کشور اتاق تعاونی دارند و می توان پیگیری های لازم را انجام داد تا در بروجرد اتاق تعاون تشکیل شود و قطعا اگر تعاونی ها برنامه ریزی لازم را انجام دهند در راستای اشتغال در این شهر بیکاری به صفر می رسد.

کلانتری اظهارکرد: بخش تعاون می تواند یک حرکت جمعی موثر ایجاد کند تا با امید بیشتری مردم نسبت به آینده مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: