• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-11086-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون دانشجویی دانشگاه لرستان خبر داد:

کمبود خوابگاه برادران در دانشگاه/ انعقاد تفاهم‌نامه برای احداث خوابگاه

معاون دانشجویی دانشگاه لرستان گفت: دختران متقاضی خوابگاه را 100 درصد اسکان می‌دهیم.

دکتر حجت‌اله یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، بیان کرد: اولین دوره پذیرش دانشجویان در این دانشگاه اعلام شده و بنا به تأکیدات مقام وزارت، در میز خدمت(خوابگاه، بهداشت و مشاوره دانشگاه) باید در بدو ورود به دانشگاه انجام شود.

وی با بیان اینکه دختران متقاضی خوابگاه را 100 درصد اسکان می‌دهیم، افزود: دانشجویان پذیرش شده در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری باید فرم بهداشت و روان را پر کنند، پرونده‌ای در اداره بهداشت و مشاوره ما دارند و هر زمان نیاز به مداخله پزشکی و روان‌پزشکی باشند مشاورین دانشگاه مداخله خواهند کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه لرستان با بیان اینکه 100درصد دانشجویان متقاضی خواهر اعم از شبانه و روزانه در خوابگاه‌های دولتی که زیرنظر دانشگاه است اسکان می‌دهیم اما باتوجه به کمبود خوابگاه برادران، خوابگاهی را به برادران اضافه کردیم، افزود: دانشجویان ورودی سال،97 ترم اول و دوم به خودگردان می‌فرستیم و ترم سوم براساس اولویت‌بندی و امتیازات (خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان) وارد خوابگاه ولیعصر دو می‎شوند و  از ترم چهارم به بعد به خوابگاه ولیعصر(1) فرستاده می‌شوند.

یونسی با بیان اینکه در خوابگاه دختران ظرفیت 2500 تخت را داریم تمام دختران دانشجو را  پوشش می‌دهد، یادآور شد: ظرفیت خوابگاه پسران300 نفر است که با رایزنی‌های فراوان رئیس دانشگاه، معاون پشتیبانی و معاون دانشجویی تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه‌ای بین دانشگاه لرستان، صندوق رفاه دانشجویان کشور و بانک ملی استان منعقد شده تا وام 50 میلیارد ریالی برای احداث خوابگاه پسران در سایت دانشگاه را اخذ ‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: پیمانکار این مهم مشخص است که یک خوابگاهی با ظرفیت 250 تا 300 نفر در داخل سایت مرکزی دانشگاه باتمام امکانات و شرایط مهندسی روز احداث کنیم و دانشجویان پسر در سایت اصلی دانشگاه اسکان پیدا کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه لرستان بیان کرد: بررسی وضعیت خوابگاه‌های خودگردان بر عهده این معاونت است و پیگیری مشکلات رفاهی آنان هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: