• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-4686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

۱۵۰۰ نفر کمبود نیرو داریم/ هزار تخت در حال ساخت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۱۵۰۰ نفر کمبود نیرو داریم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، کوروش ساکی در شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان استخدامی و اداری کشور برگزار شد با بیان اینکه موضوع بهداشت و درمان جایگاه ویژه‌ای در بحث سلامت دارد، افزود: نمی‌توانیم به فرد بیمار بگوییم که طاقت بیاور تا در چند سال آینده بیمارستان و مرکز درمانی احداث شده و درمان شود.

وی با بیان اینکه این حوزه حیاتی است، گفت: در بررسی‌ها مشاهده می‌شود که بین لرستان و استان‌های توسعه یافته فاصله زیادی وجود دارد که با توجه به طرح تحول سلامت تازه به حد شاخص‌های کشوری رسیده‌ایم اما هنوز همان شکاف‌ها باقی است.

ساکی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی مرکز آی سی یو و سی سی یو در استان گفت: باید در این سه حیطه کار بیشتری انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در رابطه با تجهیزات و نیروی انسانی کمبود داریم گفت: با کلید خوردن طرح تحول سلامت در سال ۹۳ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شد و ۶۰ درصد کاهش فرانشیز را داشتیم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار متر کمبود فضای درمانی در استان داشتیم، گفت: خوشبختانه با کمک مسئولین و خیرین در این راستا توانسته‌ایم اقدامات خوبی انجام دهیم که در آخر سال جاری و آینده به اتمام و بهره برداری خواهند رسید.

ساکی میزان شاخص تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر را در استان ۱.۴ عنوان کرد و گفت: این آمار در گذشته ۰.۸ بوده است که قصد داریم آن را به ۲.۲ برسانیم.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر تخت سه نفر نیرو لازم است که با شرایط فعلی هم اکنون ۱۵۰۰ نفر کمبود نیرو داریم، افزود: هم‌اکنون هزار تخت در حال ساخت است که حدود ۴۰۰۰ نفر پرسنل لازم دارد اگر نتوانیم این نیرو را تامین کنیم خواه ناخواه این تجهیزات به هدر خواهند رفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: