• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-4486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی:

خروجی همایش‌ها به اهدا کیف ختم می‌شود/مدیریت در ایران تخصصی نشده است

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: خروجی همایش‌ها به اهدا کیف ختم می‌شود

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمود سریع القلم در همایش نظریه توسعه ایران با بیان اینکه تحقیق دقیقی در خصوص توسعه از منظر جهانی حتی قبل از انقلاب اسلامی نیز در کشور انجام نشده، اظهار کرد: توسعه یافتگی از جغرافیای اروپا اغاز شده و در حالیکه اروپا مساله توسعه را حل کرده ما همچنان قبل از مساله و در حال بحث بنیان‌های فکری هستیم. مسائل فلسفی توسعه هنوز در ایران حل نشده و تا زمانیکه این موضوعات روشن نشود، نمی‌توان وارد مرحله اجرایی و سیاست گذاری شد.

وی ادامه داد: در ایران به دلیل ابداع اصول، مفاهیمی از جمله ازادی، عدالت، توسعه و روابط خارجی هر هشت سال عوض می‌شود و حکمرانی تابع افراد است.

سریع‌القلم با انتقاد از اینکه هر ساله تعدادی همایش برگزار می‌شود اما خروجی جز اهدا کیف به حضار ندارد، تصریح کرد: اگر مبانی فکری و فلسفی موضوع تبیین و روشن شود، بسیاری از مسائل بدون برگزاری همایش حل و فصل خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: مدیران ما دانش عمیقی در خصوص مسائل اقتصادی جهانی ندارند. مدیریت در ایران تخصصی نشده و نبود حس همکاری، زمینه دخالت خارجی را فراهم می‌کند.

وی با انتقاد از اینکه مدیران دانش عمیقی در خصوص مسائل اقتصاد جهانی ندارند، اضافه کرد: برخی در این بین ادعای فروپاشی جهان را دارند در حالیکه دنیا در حال بازی با ارز و دلار و ... است.

سریع‌القلم با بیان اینکه نگاه ما به بیرون نه اقتصادی، بلکه امنیتی است، خاطرنشان کرد: تبدیل ایران به کشوری فقیر و منزوی با جلوگیری از فروش نفت و کاهش منابع ملی آن، استراتژی دو دهه اخیر امریکا است، چرا که درصورت تحقق این رویه، توسعه رخ نخواهد داد.

این مدرس دانشگاه یادآور شد: مسیر سیاست خارجی و اقتصاد کشور باید یکی باشد. برای توسعه ایران اختلاف فقط باید در سطح سیاست گذاری‌ها بوده و مسائل فکری و فلسفی برطرف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: