• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-5085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار مطرح کرد:

سهم کم بانوان در استخدامی‌های لرستان

استاندار لرستان گفت: در حوزه مدیران تا حد توان از نیروی بانوان استفاده خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: در ساختار و تشکیلات سازمان موضوعاتی مانند ترمیم نیروی انسانی، ترکیبات جنسیتی و سنی مدنظر هستند.

وی با اشاره به سهم کم بانوان در استخدامی‌های استان بیان کرد: باید به لحاظ به کارگیری نیروی انسانی و مدیران، سهم جوانان و بانوان افزایش یابد و از ابتدای ورود خود به استان این موضوع را لحاظ کرده‌ایم.

خادمی با بیان اینکه در حوزه معاونت‌ها از جوانان استفاده شده است، ادامه داد: همچنین در فرمانداری‌های استان اغلب از بانوان به کارگیری شده است.

استاندار لرستان بیان کرد: در حوزه مدیران نیز تا حد توان از نیروی بانوان استفاده خواهد شد کمااینکه در همین دوره ۴ تا ۵ مدیرکل زن داریم.

وی بیان کرد: از شورای اداری تقاضا می‌شود که به دنبال دلایلی برای اجرای بخشنامه استفاده از نیروی جوان و بانوان باشند و به دنبال بهانه‌گیری برای عدم اجرا نباشند.

خادمی در رابطه با بحث به کارگیری ایثارگران گفت: متاسفانه بعضی از دستگاه‌ها رعایت نمی‌کنند درحالیکه قرار است طی برنامه ششم توسعه در بحث نیروهای شرکتی و خصوصی نیز استفاده از آنان الزام شود.

استاندار لرستان به موضوع به کارگیری نیروهای شرکتی نیز اشاره کرد و افزود: به بازرسی سازمان تاکید کرده‌ایم که در این رابطه ضابطه‌ها رعایت شوند چراکه نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها خواهند ماند.

وی با بیان اینکه عدم تعادل و بی‌عدالتی‌ در پرداختی‌ها باید رفع شود، تصریح کرد: هم‌اکنون بی‌عدالتی در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و بین دو فرد با کارهای مشابه در دستگاه‌های مختلف، تفاوت زیادی وجود دارد.

خادمی بیان کرد: امیدواریم با حمایت سازمان اداری و استخدامی کشور این قانون اصلاح شود و سیستمی را طراحی کنند که باعث ایجاد عدالت بین دستگاه‌ها شود.

استاندار لرستان با اشاره به پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا گفت: در بین استان‌های مشابه، احساس می‌شود که لرستان از قلم افتاده شده که این مورد باید اصلاح شود.

وی به جذب اوراق توسط استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: تنها تا تیر فرصت جذب داریم که هم‌اکنون فقط ۵ تا ۶ میلیارد دیگر باقی مانده و مدیران باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند تا سامانه بودجه ۹۶ را ببندیم و وارد عمل برای جذب اوراق ۹۷ شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: