• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر راه و شهرسازی:

9 بیمارستان بزرگ کشور تجهیز و در مرحله تجهیز هستند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 9 بیمارستان بزرگ کشور تجهیز و در مرحله تجهیز هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمد جعفر علیزاده در مراسم افتتاح بیمارستان «آیت الله بروجردی» با بیان اینکه زیربنای این بیمارستان ۲۰ هزار متر مربع  در پنج طبقه ساخته شده و دارای ۲۲۹ تخت بیمارستانی است،بیان کرد: نمای بیمارستان از آجر و مصالح ممتاز استفاده شده است.

وی با بیان اینکه  24 تخت معادل 10 درصد  بیمارستان به اورژانس اختصاص داده شده است، اضافه کرد: 33 تخت مراقبت‎های ویژه در این بیمارستان لحاظ شده است.

علیزاده با بیان اینکه علاوه بر این بیمارستان کار تجهیز ۹ بیمارستان بزرگ دیگر انجام شده و یا در مرحله تجهیز هستند، گفت: این بیمارستان ها ظرف هفته آینده در نقاط مختلف کشور افتتاح می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هر 15 روز یک بیمارستان افتتاح خواهد شد، بیان کرد: توزیع جغرافیایی مناسبی از بیمارستان‎ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به افتتاح ۲۱ بیمارستان بزرگ با بیش 4000 تخت بیمارستانی طی سالجاری در کشور، عنوان کرد: پیشرفت این پروژه‌ها بالای ۷۰ درصد است و منابع اعتباری آنها با کمک وزارت بهداشت تامین شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:  بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصدی اعتبارات این پروژه‌ها تخصیص داده شده و با سرعت در حال انجام بوده تا به سرانجام برسند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: