• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار دورود:

طولانی شدن پروژه‌های بیمارستانی آفت بزرگ استان است

فرماندار دورود گفت: طولانی شدن پروژه‌های بیمارستانی از مشکلات سلامت و آفت بزرگ استان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی کورانی‌فر در مراسم کلنگ زنی بیمارستان فوق‌تخصصی ۲۵۰ تختخوابی گهر دورودبا اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل بیمارستان فوق تخصصی دورود و ارائه خدمات درمانی در این شهرستان، افزود: دورود سومین شهر پرجمعیت لرستان بوده که جمعیت آن رو به افزایش است.

وی اضافه کرد: در آخرین سرشماری جمعیت دورود رو به افزایش است و شهرستانی مهاج پذیر بوده که حتی به شهرستان اندیمشک هم سرویس می‌دهد.
فرماندار دورودبا بیان اینکه به طور میانگین سالانه سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق راه آهن و ناوگان ریلی در این شهرستان تردد دارند، بیان کرد: در تابستان ها نیز حداقل ۳۰ هزار نفر به دریاچه گهر در این شهرستان تردد دارند و از جاذبه‎های بکر و طبیعی این شهرستان بازدید می‌کنند.

فرماندار دورود با بیان اینکه این شهرستان به عنوان پایگاه معین در مواقع بحرانی به شهرستان‎های دیگر خدمات رسانی ‌می‌کند،عنوان کرد: باید نگاه ویزه به این شهرستان داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات حوزه سلامت در دورود و آفت بزرگ استان طولانی شدن پروژه‌های بیمارستانی است، افزود: بیمارستان الیگودرز بالای ۲۰ سال وبیمارستان آیت‌الله بروجردی یازدهسال به طول انجامیده است و امیدواریم بیمارستان دورود نیز به این درد مبتلا نشود.

کورانی‌فر بر ضرورت ارتقای مجتمع آموزش عالی شهرستان دورود به دانشکده که یکی از مطالبات مردم دورود است تاکید کرد و گفت: انجام این کار زمینه تبدیل بیمارستان را به آموزشی فراهم می‌کند و می‌تواند در تربیت نیرو برای منطقه موثر باشد؛ همچنین در بحث تامین پزشکان متخصص می‌تواند به شهرستان کمک کند.

فرماندار دورود با تاکید بر راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی در دورود افزود: راه‎اندازی این بخش از مطالبات مردم دورود است چرا که مرگ و میرهای دورود ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و امید می‎رود بخش آنژیوگرافی هر چه سریعتر راه‎اندازی شود.

وی با تاکید بر ماندگاری پزشکان در این شهرستان اظهار کرد: در بحث پزشک عمومی با مشکل مواجه‎ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: