• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3286-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود ۱۹۳ تخت اعصاب و روان در لرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهر شهرستان خرم‌آباد تنها بیمارستان رسمی و تخصصی اعصاب و روان استان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر کوروش ساکی در مراسم افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهر شهرستان خرم‌آباد بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۳ تخت اعصاب و روان در استان داریم.

وی با بیان اینکه لرستان چنین نعمتی را به خود ندیده و انقلاب بزرگی صورت گرفته است، یادآور شد: با افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی ۲۳ تخت به مجموع تخت‌های اعصاب و روان  لرستان اضافه خواهد شد.

ساکی ادامه داد: در حال حاصر ۴۰ تا ۵۰ تخت کم داریم، البته با افتتاح این بیمارستان‌ها و بیمارستان دورود الان به نرم کشوری رسیدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: ۲۶ درصد جامعه دچار اختلال روانی هستند که آمار قابل توجهی است و باید در این راستا اهتمام ویژه شود.

این مسئول افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد کل تخت‌های استان به ۲.۲ درصد به ازای هر هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه مرگ و میر مادران با وجود بالگردهایی که داشتیم کاهش یافته است، بیان کرد: دولت در امر تجهیزات خوب ورود پیدا کردند، ۷۰ میلیارد تومان خیرین به علوم پزشکی استان کمک کرده‌اند و طرح‌های آنان بالای ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است.

ساکی اظهار کرد: در ۵ سال اخیر دستاوردهای خوبی برای استان داشتیم و امید که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی کارهای زیادی را به ثمر برسانیم.

وی با اشاره به بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهر شهرستان خرم‌آباد، عنوان کرد: این بیمارستان ۲۲ هزار متر مربع و ۴۰۰۰ متر مربع زیربنا دارد که اعتبار هزینه شده آن ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: