• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد:

اخذ سند تک برگی بیش از 105 هزار هکتار اراضی ملی در لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری از اخذ سند تک برگی بیش از 105 هزار هکتار اراضی ملی در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی بیان کرد: از سال 95 تاکنون، سند مالکیت 105 هزار هکتار از اراضی ملی استان به نام دولت صادر شده است.

وی اظهار کرد: اخذ سند مالکیت اراضی ملی در راستای ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌‌گذاری و تحقق سیاست‌های اجرایی سازمان جنگل‌ها صورت گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: با تثبیت اسناد مالکیت دولت در عرصه‌های ملی، زمینه سوء استفاده افراد سودجو، فرصت‌طلب و کسانی که به عرصه‌های منابع طبیعی چشم طمع و تعرض دارند کنترل می‌شود.

نجفی تصریح کرد: همچنین در 3 سال اخیر، در قالب طرح تعیین و تکلیف اراضی اختلافی، تکلیف 992 فقره پرونده اختلافی روشن و مشخص شده است.

این مسئول اخذ سند تک برگی (کاداستر) را یکی از برنامه های مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان کرد و افزود: در این طرح ، پس از جانمایی نقشه اجرای مقررات ماده 2 پلاک های ثبتی با مختصات utm در سامانه کاداستر ثبت می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مقابله با تخریب، تصرف، ساخت و ساز، تغییر و تبدیل اراضی ملی و منابع طبیعی به اراضی کشاورزی و مسکونی را از جمله اهداف اخذ سند مالکیت اراضی ملی به نام دولت عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: