• دوشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-4185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی:
امام صادق(ع) حلال مشکلات فکری جامعه بود

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به بُعد علمی شخصیت امام صادق(ع) و تاکید بر ضرورت درس‌آموزی از حیات علمی این امام همام، اظهارکرد: امام صادق(ع) حلال مشکلات فکری جامعه بود.

به گزارش ایسنا منطقه لرسان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی با اشاره به ۲۵ شوال سالروز شهادت امام صادق(ع)، اظهارکرد: عصر زندگانی امام صادق(ع) عصر شکوفایی معارف اهل‌بیت(ع) بوده است.

وی تصریح کرد: امام صادق(ع) از فرصتی که پیش آمده بود برای بسط و گسترش اسلام ناب استفاده کرد لذا می‌بایست از دریای بیکران شخصیت امام صادق(ع) درس بگیریم.

آیت‌الله میرعمادی با تاکید بر ضرورت درس‌آموزی از حیات علمی امام صادق(ع)، خاطرنشان کرد: شخصیت علمی آن حضرت به‌گونه‌ای بود که حلال مشکلات فکری جامعه بود لذا حوزه‌های علمیه در حال حاضر حلال مشکلات دینی مردم باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به بُعد شخصیت اجتماعی امام صادق(ع)، اظهارکرد: امام صادق(ع) همیشه به فکر محرومین بود به طوری‌که روزها درس می‌گفت و شب‌ها به محرومین کمک می‌کرد لذا مراسم عزای امام صادق(ع) باشکوه برگزار شود.

این مفسر قرآن‌کریم در ادامه بیان کرد: وجود هزاران حدیث به نقل از امام جعفرصادق(ع) و همچنین تربیت هزاران شاگرد توسط ایشان در رشته‌های گوناگون نمایانگر شخصیت علمی این امام همام است.

وی با اشاره به ابعاد معنوی، اخلاقی و تربیتی شخصیت امام صادق(ع) عنوان کرد: افراد زیادی تحت‌تاثیر شخصیت معنوی امام صادق(ع) قرار گرفته‌اند کمااینکه بسیاری از مخالفان اهل‌بیت به برکت معنویت امام صادق(ع) دوست‌دار اهل‌بیت شده‌اند، همچنین توجه به نیازمندان و فقرا از جمله ابعاد دیگر شخصیتی امام صادق(ع) بوده است

آیت‌الله میرعمادی با تاکید بر این‌که توجه به نیازمندان و رفع نیازهای مادی آنها همواره مورد توجه امام صادق(ع) در عصر خود بوده است، یادآور شد: مبازراتی که امام صادق(ع) با طاغوت‌های عصر خود داشته از دیگر ابعاد شخصیتی این امام بزرگوار بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: یکی‌از نکات بسیار ظریف و مهم در هنگام شهادت امام جعفر صادق(ع) در این زمینه فرا خواندن پنج نفر در هنگام مرگ خود بوده که مبادا وصی و جانشینی قبل از شهادت ایشان وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: