• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نائب رئیس اتاق ایران:
نسخه واحد برای درمان واحدهای صنعتی لرستان وجود ندارد

نائب رئیس اتاق ایران گفت: راه‎حل یکسان و نسخه واحد برای درمان واحدهای صنعتی لرستان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسین سلاحورزی اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور ناشی از فشارهای بین‎المللی و محدودیت‎های به وجود آمده، همگرایی، همدلی و انسجام از ضرورت‎های انکارناپذیر است.

وی ادامه داد: در این شرایط ترویج ناامیدی و یأس هیچ دستاوردی به همراه نخواهد داشت، بلکه با درک صحیح و درست از شرایط موجود امکان عبور از مشکلات فراهم خواهد شد.

سلاحورزی افزود: در کنار این موضوع که باید تولیدکنندگان و بخش خصوصی با عرق ملی و درک شرایط و منافع ملی، به همراه دولت و در جهت تقویت نیازهای مردم عمل کنند، باید دستگاه‎های اجرایی از جمله دستگاه‎های خدمات‌رسانی مثل آب، برق و گاز و تامین اجتماعی، امور مالیاتی و سیستم بانکی هم متقابلاً و هم‌زمان درک درستی از شرایط اقتصادی را داشته و در کنار بخش خصوصی و در راستای تقویت توان تولید و حفظ اشتغال عمل کنند.

نائب رئیس اتاق ایران اضافه کرد: در عین حالی‌که پرداخت و رسیدگی و رفع مشکلات فعالان بخش خصوصی استان بسیار ضروری است، اما این واقعیت را نباید از نظر دور داشت که برخورد سطحی و فله‎ای با مشکلات و تجویز راه‎حل و پیچیدن نسخه واحد و یکسان برای همه بنگاه‎های اقتصادی نتیجه‎‎ای به دنبال نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در اولویت اول باید حفظ توان تولیدی، ادامه فعالیت تولید و تداوم اشتغال در شرایط فعلی بنگاه‎های را لازم دانسته و در مرحله دوم شناسایی و رفع مشکلات بنگاه‎هایی که با کمک، مساعدت و تقویت امکان بازگشت به تولید را دارند، توصیه می‎شود.

سلاحورزی خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای اقتصادی استان در مرگ کامل به‌سر می‎برند و به نظر راهکاری برای حیات دوباره آن‌ها وجود ندارد و لذا صرف هرگونه وقت و منابع مالی، اتلاف تلقی می‎شود.

قائم‌مقام شورای گفت‎و‎گوی دولت و بخش خصوصی یادآور شد: به همین منظور در اتاق بازرگانی لرستان با همکاری تشکل‎های اقتصادی استان و تقسیم واحدهای موجود به دو بخش واحدهای فعال و  غیرفعال، مسائل و مشکلات آن‌ها در حوزه‎های بانکی، تأمین اجتماعی و امور مالیاتی دسته‎بندی و کارشناسی خواهد شد و سپس در جلساتی که در سطح استان یا در سطح ملی با حضور استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مقامات ملی برگزار می‎شود، موضوعات طرح، پیگیری و تصمیم‎گیری خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: