• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد:
کشت۴۰۰ هکتار گونه بادام دیم در لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری از کشت۴۰۰ هکتار گونه بادام دیم در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی در بازدید استاندار لرستان از پروژه بادام کاری منطقه رازان شهرستان خرم‌آباد گفت: برای اولین بار در سطح استان کشت گونه بادام دیم در مساحت ۴۰۰ هکتار اجراشده است.

وی ادامه داد: گونه‌های دیم نیاز آبی ندارند و بعد از گذشت دو سال با بادام شیرین پیوند داده می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: این عرصه درنهایت پس از مدتی جهت اشتغال‌زایی به مردم بومی منطقه واگذار می‌شود که امیدواریم بتوانیم گامی در جهت رفع بیکاری منطقه مذکور برداریم.

 نجفی افزود: سال گذشته نیز عملیات نهال‌کاری با گونه‌های بادام، انجیر استهبان، گل محمدی و گونه‌های اقتصادی در سطح ۱۴۰۰ هکتار صورت گرفت که هم‌اکنون از رشد و کیفیت خوبی برخوردار هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن تقدیر و تشکر از حمایت و توجه استاندار لرستان به عرصه‌های ملی و طبیعی اظهار کرد: زحمات استاندار و نگاه خاص وی به منابع طبیعی باعث دلگرمی پرسنل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص صیانت از این منابع خدادادی و ارزشمند می‌شود.

وی عنوان کرد: پروژه بادام‌کاری منطقه رازان و مله سرخه به مساحت ۴۰۰ هکتار در سال گذشته با دستور دکتر خادمی استاندار لرستان اجرا شده است.
در این بازدید دکتر خادمی استاندار لرستان نیز ضمن استقبال از این طرح گفت: در آینده نزدیک در دیگر شهرستان‌ها این قبیل طرح‌ها نیز به‌منظور توسعه جنگل‌کاری اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: