• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-3285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

دشمن به دنبال ایجاد شکاف در جامعه است/ نماز جمعه مرکز هدایت دینی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: دشمن به دنبال ایجاد شکاف در جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در همایش فصلی ائمه جمعه استان با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: اکثر احکام و روایات و تشویق و ترغیب به نماز جمعه از امام صادق نقل شده است.

وی تصریح کرد: در روایتی از امام صادق(ع) آمده است که در دو خطبه نماز جمعه و تا زمانی‌که مردم در حال استماع جمعه هستند گویا در حال نمازند.

امام جمعه خرم‌آباد بهترین ساعت استجابت دعا را بعد از خطبه نماز جمعه و قبل شروع نماز جمعه برشمرد و با ذکر این مطلب که نماز جمعه دارای آثار و برکات فراوانی است، اضافه کرد: این آثار فقط مربوط به شرکت در نماز نیست علاوه بر شرکت کنندگان آثار نماز جمعه شامل همه افراد جامعه می‌شود.

میرعمادی نماز جمعه را مرکز هدایت دینی مردم دانست و با ذکر این مطلب که مردم در نماز جمعه هدایت می‌شوند، خاطرنشان کرد: در حدیثی از امام صادق(ع) آمده که نماز جمعه باعث جلب رحمت الهی است و موجب می‌شود و برکات الهی بر مردم نازل شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که نماز جمعه مرکز وحدت و همدلی مردم شده است، اضافه کرد: بزرگ‌ترین مرکز همدلی مردم نماز جمعه است، کمااینکه ائمه جمعه لرستان چهره‌های ارزشمندی هستند و مسئولیت سنگینی بر دوش دارند.

امام‌جمعه خرم‌آباد، ائمه جمعه را سنگربانان دین و دیانت مردم برشمرد و گفت: ائمه جمعه پاسدار ارزش‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی هستند و تنها ندایی که برای عزت مردم است در نماز است.

وی ائمه جمعه را پیام‌آوران توحید توصیف کرد و گفت: ائمه جمعه وظیفه ایجاد امید در دل مردم را برعهده دارند.

میرعمادی مطالبه منویات مقام معظم رهبری و دفاع از حقوق مردم را شاخص‌ترین وظایف ائمه جمعه برشمرد و با تاکید بر ضرورت تقویت سنگر نمازجمعه، خاطرنشان کرد: اگر این سنگر حفظ شود جامعه حفظ می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که امنیت و اتحاد دو مقوله مهم برای مردم هستند، اظهارکرد: نباید به هیچ وجه امنیت و وحدت مردم خدشه‌دار شود چراکه دشمن به دنبال ایجاد شکاف در جامعه است.

 امام‌جمعه مردم خرم‌آباد ادامه داد: نباید برنامه‌ها و اقدامات زمینه اعتراض مردم و تصمیمات موجب ناراحتی مردم شود بنابراین پرهیز از ایجاد نارضایتی در جامعه ضرورت دارد.

وی به نام‌گذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اشاره و با بیان اینکه این شعار براساس سیاست اقتصاد مقاومتی است، فشار روانی را ابزار دشمن برشمرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا با حرف‌های نامربوط به دنبال ایجاد فشار روانی در جامعه است‌.

 میرعمادی با ذکر این مطلب که موضع‌گیری صریح رئیس‌جمهور در برابر آمریکا موجب رضایت است تاثیر بین‌المللی داشته است، تحریم اقتصادی را ابزار دیگر دشمن دانست و افزود: در مقابل ما نیز سیاست اقتصاد مقاومتی را داریم با اقتصاد مقاومتی می‌توان کشور را به نحو احسن مدیریت کرد و دومین ابزار ما حمایت از کالای داخلی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: در استان از تولیدات استانی حمایت شود چراکه برخی تولیدات ما برای احیا نیاز به اندک حمایتی دارند.

امام‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: اگر آمریکا اتاق عملیات در ساختمان خزانه‌داری قرار داده ما هم باید اتاق جنگ تشکیل دهیم.

وی به تشکیل ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: می‌بایست افتخارات گذشته را بیان کنیم.

 میرعمادی با ذکر این مطلب که فعالیت‌های فرهنگی مانند امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ شده است، اضافه کرد: بنابراین وظیفه داریم که امر به معروف و نهی از منکر را دنبال کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: