• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-4388-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان مطرح کرد:

شناسایی ۱۶۰ هزار ورزشکار جانباز و معلول/ سلامت جانبازان اولویت فدراسیون

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان، سلامت جانبازان و معلولان را اولویت نخست این فدراسیون برشمرد و افزود: تاکنون ۱۶۰ هزار جانباز و معلول شناسایی شده که از این تعداد ۸۰ هزار ساماندهی شدند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حمیدعلی صمیمی در حاشیه افتتاح آکادمی ورزش‌های تخصصی جانبازان استان که در مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد برگزار شد، اظهارکرد: من با خرم‌آباد و نام لشگر سرافراز ۵۷ خاطره دارم.

وی یکی از مسائل مهم ورزش‌های جانبازان را توجه به محدودیت‌های جسمی جانبازان و معلولان برشمرد و با ذکر این مطلب که فدراسیون جانبازان و معلولان ۲۲ رشته در دو گروه آقایان و بانوان را دارد، خاطرنشان کرد: فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان در حقیقت یک وزارتخانه ورزش کوچک است.

صمیمی به عملکرد موفق لرستان در ورزش جانبازان و معلولان اشاره و افزود: در مسابقات باشگاهی و کشوری و تیم‌های ملی، هیئت جانبازان و معلولان لرستان عالی عمل کرده که نشانه تلاش اداره‌کل ورزش و جوانان و هیئت جانبازان و معلولان لرستان است.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان بر ساختارمند شدن هیئت جانبازان و معلولان لرستان تاکید کرد و گفت: لذا می‌طلبد مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عضو هیئت رئیسه هیئت باشد.

وی با بیان اینکه نوع کار ورزش جانبازان، معنوی و فرهنگی است‌، سلامت جانبازان را اولویت اصلی فدراسیون جانبازان و معلولان برشمرد و گفت: تاکنون ۱۶۰ هزار ورزشکار جانباز و معلول شناسایی شده است که از این تعداد ۸۰ هزار ساماندهی شده است‌. صمیمی، توانمندسازی هئیت هدف دیگر فدراسیون جانبازان و معلولان ذکر کرد و ادامه داد: فراگیری ورزش‌ها به نوع آموزش‌ها بستگی دارد کمااینکه باید از داشته‌های هیئت جانبازان و معلولان بهتر استفاده کرد.

وی دمیده شدن روح فرهنگی ایثار در ورزش و اهتزاز پرچم ایران را هدف دیگر فدراسیون جانبازان و معلولان دانست و افزود: در بحث ورزش‌های جانبازان و معلولان توجه به نوع محدودیت‌ها ایجاب می‌کند ورزش‌های مختلفی را داشته باشیم.

صمیمی با بیان اینکه لرستان از لحاظ ورزش‌های جانبازان و معلولان عقب ماندگی ندارد، خاطرنشان کرد: لرستان در تیم‌های مختلف ورزش جانبازان و معلولان دارای عضو است این در حالی است که هدف دیگر ما شناسایی استعدادهای ورزشی جانبازان و معلولان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: