• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک کارآفرین:

راهکار اساسی برای ایجاد اشتغال، تکیه زدن بر توان فعالان اقتصادی است

یک کارآفرین و تولید کننده لرستانی گفت: تنها راهکار اساسی برای ایجاد اشتغال تکیه زدن بر توان فعالان اقتصادی است.

علی صالح‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: تاکنون مطالعات زیادی در راستای کاهش معضل بیکاری انجام شده و اکنون یکی از چالش‌های کنونی را باید مسائل فرهنگی دانست.

وی اضافه کرد: متأسفانه در رسانه‌ها، محیط‌های تبلیغاتی و حوزه‌های فرهنگی نگاه مناسبی نسبت به کارآفرینان و فعالان اقتصادی وجود ندارد و باید در راستای جایگاه واقعی به این افراد و اهمیت حضور آنها در جهت بهبود وضعیت کنونی گام برداریم.

صالح‌نیا ادامه داد: به همین دلیل و با توجه به مشکلات مختلف دولت و نبود بودجه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری تنها راهکار اساسی برای ایجاد اشتغال و کاهش معضل بیکاری تکیه زدن بر توان فعالان اقتصادی و کارآفرینان است.

این کارآفرین خاطرنشان کرد: کارآفرینان افراد ویژه و تأثیرگذاری هستند چراکه این افراد تمام سرمایه خود را وارد بخش تولید و اشتغال کرده و با وجود تمامی ناملایمات به فعالیت خود ادامه می‌دهند این درحالیست که اگر سرمایه خود را در سایر حوزه‌ها به کار می‌گرفتند سود بیشتری عایدشان می‌شد.

وی یادآور شد: اکنون باید بپذیریم با یک جنگ تمام عیار در حوزه اشتغال و اقتصاد مواجه هستیم و فشارهای زیادی از بیرون و داخل کشور به فعالان اقتصادی وارد می‌شود، در نتیجه باید کارآفرینان را به عنوان سرداران این جنگ بدانیم.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد: اگر خواهان اشتغال در استان هستیم مدیریت ارشد استان باید از ظرفیت ویژه کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی به خوبی استفاده کند و به جای اینکه مدیران دولتی در بهبود وضعیت تولید و اشتغال صاحب‌نظر باشند از نظرات و راهکارهای فعالان بخش خصوصی استفاده شود.

این فعال اقتصادی افزود: یکی از راهکارهای اساسی برای ایجاد اشتغال حمایت از واحدهای تولیدی برای افزایش ظرفیت و اجرای طرح توسعه آنهاست که در این راستا مدیریت ارشد استان و صاحب‌نظران باید از تمام ظرفیت خود از این افراد حمایت کنند و موانع پیش روی آنها را بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: