• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-2985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس:

وضعیت بیکاری در لرستان به‌هیچ‌وجه قابل دفاع نیست

 نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: وضعیت بیکاری در لرستان به‌هیچ‌وجه قابل دفاع نیست.

 محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اظهار کرد: امروزه ضرورت بهبود وضعیت اشتغال و بیکاری بر هیچ فردی پوشیده نیست و این معضل به ابرچالشی حل نشدنی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در مورد وضعیت بیکاری در لرستان نمی‌توان آمار دقیق و واقعی ارائه داد اما واقعیت نشان می‌دهد استان حال و روز خوشی در حوزه اشتغال ندارد و شاهد بیکاری بخش قابل توجهی از افراد تحصیل کرده و جوان هستیم.

بیرانوندی اضافه کرد: وضعیت بیکاری در لرستان بسیار بغرنج بوده و به هیچ عنوان قابل دفاع نیست و باید با انجام اقدامات مختلف شرایط را برای بهبود وضعیت کنونی مهیا کرد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس درباره راهکارهای برون‌رفت از معضل بیکاری افزود: در راستای بهبود وضعیت اشتغال در لرستان دو مسیر استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی وجود دارد.

وی تصریح کرد: در حوزه بخش دولتی اشتغال با بکارگیری نیرو در ادارات میسر نمی‌شود و درنتیجه نمی‌توان انتظار داشت که بخش قابل توجهی از جمعیت بیکاران استان در ادارات دولتی مشغول به کار شود و این اقدام غیرممکن است.

بیرانوندی خاطرنشان کرد: در حوزه نیمه دولتی باید گفت دولت دارای شرکت‌های وابسته بوده که متأسفانه تاکنون استان لرستان سهم قابل توجهی از سرمایه‌گذاری‌های بخش نیمه دولتی نداشته و شاهد حضور کمرنگ هلدینگ‌های سرمایه‌گذاران در استان هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: