• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس خانه صنعت و معدن لرستان:

در راستای حمایت عملی از کالاهای داخلی، مشکلات قانونی و عملیاتی حل شود

رئیس خانه صنعت و معدن لرستان گفت: در راستای حمایت عملی از کالاهای داخلی، مشکلات قانونی و عملیاتی حل شود.

رضا خواجوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در وضعیت اقتصادی فعلی، تولید در ایران به نفس‌های آخر افتاده و قاعدتاً از کالایی که تولید نشود، نمی‌توان حمایت کرد.

وی ادامه داد: در مسیر رونق اقتصادی کشور، موانع بسیار بزرگی وجود دارد اما به نظر می‌رسد ما حتی در مواردی هم که هنوز امکانی باقی است با خو گرفتن به روش‌های ناکارآمد، از هم‌اکنون درهای نیمه‌باز را هم روی خویش بسته‌ایم.

خواجوی اضافه کرد: در حوزه اشتغال و تولید، ده‌ها سال است همه برنامه‌های مختلف و پرطمطراق دولتی از یک الگو بیشتر تبعیت نمی‌کنند.

رئیس خانه صنعت و معدن لرستان افزود: سیاست‌گذاران و مسئولان این حوزه که در اجرای سیاستی ناموفق، چه‌بسا موفقیت‌هایی نیز کسب کرده باشند و امروز هم حسب وظیفه مشغول تعریف و تمجید از شعار حمایت از کالای ایرانی هستند، شاید ندانند با قفل‌کردن کشور روی این روش‌های غلط چگونه موجب اتلاف زمان، انرژی و منابع مالی، انسانی و... کشور شده‌اند، آن‌چنان که گویا نه ایده بهتری در کشور هست و نه امکان الگوبرداری از کشورهای دیگر.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حمایت عملی و ملموس از کالاهای ایرانی یکی از ایده‌های مناسب، حل هدفمند مشکلات قانونی و عملیاتی است.

خواجوی یادآور شد: در این راستا نیاز به تأسیس شرکت‌های تجاری و تخصصی توسط بانک‌ها به‌عنوان واسطه تجاری بین تولیدکنندگان کالای ایرانی و مشتریان خارجی و داخلی آن‌هاست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: