• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-2885-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کل دادگستری لرستان:
شهدا و ایثارگران نماد عزت و اقتدار مملکت هستند

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: شهدا و ایثارگران، نماد عزت و اقتدار مملکت هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جعفر بدری به‌همراه جمعی از معاونین، قضات و کارکنان دادگستری لرستان با حضور در منزل شهید زنده سیّد نورخدا موسوی ضمن عیادت از ایشان، اظهار کرد: شهدا و ایثارگران نعمت‌های بزرگی هستند که انقلاب اسلامی را بیمه کرده و الگوهای مناسبی برای تمامی دوران‌ها هستند.

وی با بیان اینکه شهدا و ایثارگران حق بزرگی به گردن آحاد مردم دارند، افزود:  شهدا و ایثارگران نماد عزت و اقتدار مملکت و آیت و الگوی انسان‌های وارسته و متعالی محسوب می‌شوند و در این خصوص خانواده‌های آنان به عنوان پشتیبان و حامی همیشگی این عزیزان از جایگاه ویژه‌ای در مناسبات اجتماعی برخوردار هستند. احترام ،حداقل حقی است که باید به آن پایبند باشیم، احترام به شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان نشان از قدردانی و منزلت ویژه‌ی این بزرگواران است.

رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد: تک تک افراد جامعه در قبال جانفشانی‌ها و دلاوری‌های سربازان این مملکت وظایفی دارند که عیادت و دلجویی از جانبازان جان برکف و خانواده‌های معظم شهدا کمترین کاری است که می‌توان در عمل به آن پایبند بود، هرگاه خانواده های این قشر از جامعه ببینند که سایر افراد برای آنها احترام قائل هستند و به آنها توجه می‌کنند التیامی خواهد بود بر دردهای آنها و صبر وتحمل این بزرگواران افزایش می‌یابد.

بدری گفت: هرچند روزمرگی و مشغله دنیای امروز آنطور که باید اجازه این کار را نمی دهد ولیکن در ایام تعطیلات بهترین فرصت برای عیادت و صله رحم محسوب می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان اضافه کرد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران جزیی از خانواده خود ما هستند و باید با صله رحم، دنیا و آخرت خود را آباد کنیم.

بدری خاطرنشان کرد: همگی ما همیشه و در همه حال در معرض امتحانات گوناگونی هستیم و زمینه‌های امتحانات خداوند وسیع و مستمر است، امتحان قدرشناسی و قدردانی از کسانی که حقی بر گردن ما دارند از جمله امتحانات همیشگی و روزمره ماست، چه خوب است از عزیزان مشترکمان که برای حفظ خاک، امنیت و ناموس مملکت از همه چیز خود گذشته اند به شکل‌های مختلف قدرانی شود.

وی عنوان کرد: حضور در گلزار شهدا و سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و زنده نگه‌داشتن نام ویاد و راه این سرمایه‌های اجتماعی به نفع همه افراد جامعه است، چرا که با یادآوری رشادت‌های آنان، فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و قدردانی به نحو مطلوب در بطن جامعه ترویج می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: فرهنگ قدردانی تنها مختص کشور ما نیست در سایر کشورها همواره برای سربازان وطن و قهرمانانشان احترام و ارزش ویژه‌ای قائل هستند وشایسته است تمامی افراد جامعه به هر نحو ممکن عاملان راهشان باشیم.

وی تاکید کرد:  مسئولین در این زمینه بیشتر مورد توجه هستند و بیشترین مسئولیت را دارند، همه و همه مسئولند، معلمان و اساتید، دانشجویان، بازاریان و تمامی افراد جامعه به هر نحو می‌توانند مروجان راه قهرمانان همه زنده کشور باشند.

رئیس شورای قضایی لرستان تاکید کرد: خانم‌ها نیز می‌توانند با رعایت حجاب و عفاف در عمل پاسدار حرمت خون شهدا و مکتب امام حسین(ع) باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: