• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان خبرداد:

جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی تا پایان تیرماه جاری در استان

 استاندار لرستان از جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی تا پایان تیرماه جاری در استان خبرداد.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه هدف از پرداخت تسهیلات روستایی رونق گرفتن طرح‌های کوچک و خرد است، افزود: در برخی استان‎ها این تسهیلات را به طرح‌های بزرگ پرداخت می‎کنند که نیاز است برای نظارت در روند پرداخت تسهیلات  کمیته نظارتی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل شود.

وی با تاکید براحصاء طرح‌های مشکل‌دار در این راستا اضافه کرد: گرایش پرداخت این تسهیلات به سمت طرح‌های خانگی، خرد و روستایی است.

استاندار لرستان ادامه داد: تلاش شده تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی تا پایان تیرماه جاری جذب شود که برای تسریع در روند اجرای کار باید هماهنگی‌های بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه روند جذب این تسهیلات ممکن است دربانک‌ها به دلایلی با کندی انجام شود اما در برخی بانک‌ها نیز مانند پست بانک رقم جذب آنها 100 درصد بوده و برخی نیز 50 درصد بوده‌ است، گفت:  بانک کشاورزی نیز 30 درصد از اعتبارات را جذب کرده است.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: قطعا جذب این تسهیلات باید به صورت بهینه انجام شود تا بدست افرادی برسد که واقعا به دنبال تسهیلات و ایجاد اشتغال هستند.

خادمی بیان‌کرد: اعتبارات دیگری نیز در بخش مشاغل خانگی به استان اختصاص داده شده که باید بتوان آنها را نیز به موقع جذب کرد.

استاندار لرستان گفت: تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی با نرخ سود شش درصد فرصتی مناسب برای ایجاد مشاغل خرد بوده و می‌توان از این فرصت بهره برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: