• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران:
مراجع آمارگیری خارج از دستگاه عامل باشند

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران گفت: مراجع آمارگیری خارج از دستگاه عامل باشند.

احسان ناصر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان اظهار کرد: یکی از مشاهدات روزمره همه ما ارائه آمار و عددهای مختلفی است که دولت با سایر قوا از عملکرد خویش ارائه می‌دهند و نکته قابل توجه در این بین، عدم اعتماد و باورهای عمومی به این آمار و ارقام است.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل این بی‌اعتمادی، یکسان بودن مرجع انتشار آمار با علت پدیدار شدن معلول است.

ناصر ادامه داد: دولت از طرفی وظیفه زمینه‌سازی مناسب جهت خلق شغل را داشته، از طرف دیگر همان عامل مسئول بررسی عملکرد خود می‌شود.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران یادآور شد: نکته در همینجاست، من و شما هم جای دولت بنشینیم مسلم بدانید که دوست داریم همیشه وضعیت را رو به بهبود و یا وخامت حال کمتر نشان دهیم.

این عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از سال‌ها مذاکره، اتاق بازرگانی توانست به مرجعی جهت پایش فضای کسب و کار و تولید نتایج آن به صورت تفصیلی و اجمالی شود.

وی افزود: یکی از بهترین پیشنهادات جهت جلب اعتماد عمومی و حرکت در مسیر توسعه واقعی، تعیین مراجع آمارگیری خارج از دستگاه یا نهاد عامل است.

ناصر گفت: این مهم می‌تواند به صورت آزمایشی و پایلوت با همکاری تشکل‌های توانمند استانی و در ابتدا با همان استانداردهای روز دولت شکل گرفته و سپس به بازبینی این تجربه پرداخت که به احتمال بالایی با موفقیت مسیر را پشت سر خواهد گذارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: