• جمعه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-590-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی لرستان خبر داد:

اجرای بیش از 14 میلیارد پروژه آبخیزداری در بروجرد

مدیرکل منابع طبیعی لرستان از اجرای بیش از 14 میلیارد پروژه آبخیزداری در بروجرد خبر داد. 
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی در بازدید از پروژه‎های آبخیزداری شهرستان بروجرد اظهار کرد: پروژه‌های آبخیزداری در دو حوزه آبخیز انگشته و آبسرده با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد و 380 میلیون ریال در سال جاری از محل اعتبارات ملی آبخیزداری اجرایی می‎شود. 
 
وی خاطرنشان کرد: امروزه حوزه‎های آبخیز به عنوان محور برنامه‎ریزی جهت توسعه پایدار در بسیاری از مباحث مدیریتی مطرح است. 
 
مدیرکل منابع طبیعی لرستان تصریح کرد: ارزیابی توان اکولوژیکی حوزه‎های آبخیز و رتبه‎بندی آنها با توجه به معیارهای مختلف اکولوژیکی جهت اقدامات آبخیزداری یکی از موارد مهم در برنامه‎ریزی و مدیریت جامع حوزه‎های آبخیز است. 
 
نجفی ضمن بازدید از پروژه آبخیزداری بندسنگی ملاتی روستای قلعه میرزاعلی، افزود: این طرح به منظور بهره‎برداری کشاورزان و آبیاری باغات منطقه، کاهش فرسایش خاک و رسوب دهی، کنترل هرز آب‎ها، تغذیه سفره‎های آب زیرزمینی، کاهش سیل‎خیزی و بهره‎وری بهینه از نزولات آسمانی  با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 400 میلیون ریال و  پیشرفت فیزیکی 95 درصدی در حال اجراست. 
 
وی همچنین طی بازدید از محل احداث پروژه بند خاکی روستای انگشته بیان کرد: این طرح با اعتبار 9 میلیارد ریال در سال جاری به منظور استحصال آب، حفاظت از آب و خاک احداث خواهد شد. 
 
در پایان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در محل اداره منابع طبیعی شهرستان با مراجعین دیدار کرد و جهت رفع مشکلات آنان در حوزه‎های مختلف راهنمایی و دستورات لازم را صادر کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: