• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صدور 12 پروانه اقامت‌گاه بوم‌گردی در لرستان

کارشناس ارشد میراث فرهنگی گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی انحصاری در نهادینه کردن فرهنگ توسعه پایدار نقش پررنگی ندارند.

حسین فرهادی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره اهمیت بوم‌گردی اظهار کرد: برخی از سیاست‌هایی که برخی ادارات و نهادهای دولتی در تصور خود در راستای حفظ منابع توسعه پایدار به کار می‌بندند دقیقاً برخلاف مصالح جوامع بومی و در تضاد آشکار با منافع اقتصادی این جوامع با اجرای سیاست‌ها می‌پردازد.

وی اضافه کرد: اما خوشبختانه در لرستان وضعیت به گونه‌ای دیگر رقم خورده و می‌توان امیدوار بود که بوم‌گردی به عنوان یک اقتصاد پایدار بسیاری از مشکلات منبعث از مباحث اقتصادی را مرتفع خواهد کرد.

فرهادی‌نژاد ادامه داد: در لرستان که نزدیک به چند سال است مبحث بوم‌گردی در حال رونق است تاکنون تعداد 12 پروانه اقامت‌گاه بوم‌گردی صادر و کم و بیش در حال فعالیت هستند.

این کارشناس ارشد میراث فرهنگی افزود: اما مواردی جزئی سبب شده که مشکلاتی برای حوزه بوم‌گردی در این استان نیز ایجاد شود، فعالیت برخی از اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در برخی جاها به صورت انحصاری بوده و با توجه به سطح بسیار پایین اقتصادی و آگاهی زیست‌محیطی در راستای توسعه پایدار می‌شود گفت تاثیر بسیار اندکی در نهادینه کردن فرهنگ توسعه پایدار ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر 12 اقامتگاه که ظرف مدت کوتاهی در این استان ایجاد شده است اما درواقع ظرفیت و پتانسیل بسیار بالای لرستان در این زمینه می‌طلبد که اقامتگاه‌های بیشتری جهت معرفی آداب و رسوم و فرهنگ این دیار ایجاد شود.

فرهادی‌نژاد یادآور شد: مناطق بسیارجذاب و فوق‌العاده‌ای که قابلیت ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی را در استان لرستان دارند نیازمند حمایت سازمان میراث فرهنگی و متولیان امر است تا بلکه به رونق و توسعه برسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: