• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2387-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

کتاب مولد پویایی در جامعه/ مهم‌ترین شاخصه‌ی ارتقاء جامعه، ارتقاء داناییست


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین رونمایی از کتاب " نان و قند " نوشته‌ی کامران سهرابی، کتاب را مولد تحرک و پویایی در جامعه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام حنان در این مراسم که به همت انجمن داستان‌نویسی خرم‌آباد و با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ استان در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، گفت: کتاب موجب خروج مخاطب خود از جهل و نادانی و حرکت وی به سمت علم و دانایی می‌شود.

وی افزود: اهمیت کتاب به اهمیت رسالت آن باز می‌گردد و این رسالت همان ارتقاء جنبه‌ی علمی و افزایش سطح دانایی در جامعه است و اگر به تاریخ تحولات بشر نگاه کنیم خواهیم دید که بسیاری از اتفاقات بزرگ با همین رسالت روی داده و کتاب نقش بسزایی در آن داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه با اشاره به اینکه از نظر جامعه‌شناسان مهم‌ترین شاخصه‌ی ارتقاء یک جامعه، ارتقاء دانایی در آن است، تصریح کرد: کتاب مولد پویایی و حرکت در جامعه است و ارتقاء سطح دانایی و علم در یک جامعه می‌تواند از ابتذال جلوگیری کرده و موجبات توسعه و ترقی در آن را فراهم آورد.

حنان ادامه داد: متأسفانه علم و دانش در طول تاریخ با آسیب‌های بسیاری روبرو بوده و بارها مورد بی‌مهری افرادی قرارگرفته که به‌ناحق موجبات توقف و تشکیک در آن را فراهم آورده‌اند.

وی افزود: در مقابل این دیدگاه، بسیاری از اندیشمندان دینی ضمن تأکید بر این نکته که علم و دین دو مقوله‌ی جدا از هم هستند، این دو را مکمل یکدیگر دانسته و به‌درستی در این خصوص اظهارنظر کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر اثر فرهنگی و یا هنری بیان‌کننده‌ی شاخصه‌های فکری و اندیشه‌ای خالق آن است و کتاب نان و قند به‌خوبی شاخصه‌های فکری و اندیشه‌ای نویسنده‌ی آن را به تصویر می‌کشد.

حنان خاطرنشان کرد: کامران سهرابی ، نویسنده‌ی داستان " نان و قند " معلمی فرهیخته و دلسوز است که در این اثر به‌خوبی توانسته بخشی از اتفاقات و رویدادهای زندگی خویش را در برابر چشمان مخاطب خود به تصویر بکشد و وی را با خود همراه کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: