• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سردیس رزمندگان و فرماندهان شهید لرستانی ساخته شود

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان با بیان این‌که تدریس دروس دفاع مقدس توسط کسانی ارائه شود که در جنگ حضور داشته‌اند، گفت: در دوران دفاع مقدس این لشکر بیش‌از ۶۰ هزار نفر نیرو اعزام کرده و 2082 شهید، 3724 نفر جانباز و ۷۰۶ نفر آزاده داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، تقی دریکوند در نشست رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با فرماندهان نظامی استان اظهار کرد: در استان یگان‌های نظامی عملیات‌های بسیار خوبی در دوران دفاع مقدس انجام دادند به‌طوری‌‌که در عملیات فتح‌المبین تیپ ۸۴ خوب درخشید و یکی‌از بهترین عملیات‌ها، عملیات فتح‌المبین بوده که با تیپ امام حسین(ع) ادغام‌ شده بود.

وی افزود: افتخار لشکر این است که در هیچ عملیاتی شکست نخورده و در پدافند نیز اگر ضربه وارد شده خودش ترمیم کرده است؛ این لشکر در دوران دفاع مقدس در بیش‌از ۵۰ عملیات شرکت کرده و هم‌اکنون تیپ ۸۴ در منطقه جنوب و تیپ ۲ در منطقه سومار و نفت شهر مستقر است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس این لشکر بیش‌از ۶۰ هزار نفر نیرو اعزام کرده و 2082 شهید، 3724 نفر جانباز و ۷۰۶ نفر آزاده داشته‌ایم.

وی با بیان این‌که بیشتر منطقه عملیاتی لشکر ۸۴ منطقه میمک و مهران بوده است، افزود: همکاری خوبی با اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان داریم و در راستای جمع‌آوری خاطرات شهدا همکاری می‌کنیم و چندین جلد کتاب نوشته‌ شده است.

دریکوند با بیان این‌که شهدایی از فرمانده تیپ تا فرماندهان گردان تقدیم انقلاب اسلامی‌ شده و اکثر فرماندهان گروهان به شهادت رسیده‌اند، گفت: منطقه لرستان بسیار نزدیک به مرز است و با توجه به این‌که خاک‌ریز دوم بوده رزمندگان بسیاری را به مناطق جنگی اعزام کرده و رزمندگان خوب درخشیدند که امیدواریم حفظ آثار دفاع مقدس نیز آثار را جمع‌آوری کند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان ادامه داد: در راستای مستندسازی خاطرات با همکاری صداوسیما و واحدهای نظامی، برنامه منسجمی نوشته شود تا تمام خاطرات را حفظ کنند، در راستای ساخت سردیس رزمندگان نیز انتظار داریم حداقل سردیس چند فرمانده در استان ساخته شود؛ همچنین تدریس دروس دفاع مقدس توسط کسانی ارائه شود که در جنگ حضور داشته‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: