• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2187-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهمن کارگر:
همه شهیدان گمنام دو تا سه سال آینده تفحص می‌شوند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان این‌که دو تا سه سال آینده همه شهدای گمنام تفحص شده و به کشور باز می‌گردند، گفت: ۹۰۰۰ شهید گمنام در ۱۹۰۰ یادمان دفن شده‌اند.

به گزارش ایسنا، بهمن کارگر در جمع فرماندهان نظامی لرستان، گفت: هر چند آمار دقیقی از تعداد دقیقی از شهدای گمنام تفحص نشده نداریم، اما تلاش می‌کنیم ظرف دو تا سه سال آینده همه شهدای گمنام تفحص شده و به کشور برگردند.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۹۰۰۰ شهید گمنام در یک‌ هزار و ۹۰۰ یادمان دفن شده‌اند، افزود: با کمک سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید فیلم و نشر کتاب با موضوع دفاع مقدس حمایت می‌کنیم. همچنین ساخت دو سریال و یک فیلم سینمایی با موضوع زندگی شهیدان صیاد شیرازی، حسن باقری و محمد بروجردی در دست اقدام است.

حجت‌الله ناصرپور، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان نیز در این جلسه، گفت: در دانش‌نامه یگان‌های نظامی لرستان نقش کم‌نظیر یگان‌های نظامی لرستان در هشت سال دفاع مقدس تشریح و تبین خواهد شد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس ۱۷۵ بار لرستان بمباران و هزار و ۵۰۰ بمب بر سر مردم استان ریخته شد و لشکر ۸۴ لرستان در دوران دفاع مقدس چهار هزار شهید والا مقام تقدیم انقلاب کرد این در حالی‌است که ۵۰ هزار و ۹۹۹ رزمنده از لرستان در طول دوران مقدس به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: