• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان:

کشت 75 درصد اراضی استان به صورت دیم، نقطه ضعف است

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان گفت: کشت 75 درصد از اراضی استان به صورت دیم  یک نقطه ضعف است.

جهانشیر شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد که از مجموع 820 هزار سطح زیرکشت حبوبات در کشور 15.7 درصد به استان لرستان اختصاص دارد.

وی ادامه داد: این استان سالانه با متوسط تولید 130 هزار تن به عنوان اولین استان تولید کننده حبوبات کشور است و در این میان محصول نخود را باید به عنوان یکی از ظرفیت‌های بی‌بدیل تولیدی در لرستان دانست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: از دیگر فرصت‌های نهفته در لرستان که می‌تواند به تولید و صادرات در این استان کمک شایانی کند، وجود نیروی انسانی تحصیل‌کرده بومی در گرایش‌های مختلف علمی است که می‌توان از آنان برای بخش‌های مختلف توسعه و صادرات حبوبات، از تأمین نهاده‌های تولید گرفته تا بسته‌بندی و بازاریابی و توزیع استفاده کرد.

شاکرمی افزود: از این رو می‌توان با برنامه‌ریزی جامع و توجه به مزیت نسبی استان لرستان در تولید حبوبات به سراسر کشور و خارج از کشور را فراهم کرد.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: کشت 75 درصد از اراضی کشاورزی در استان به صورت دیم است که در حقیقت یک نقطه ضعف بر لرستان به شمار می‌رود.

وی گفت: در حوزه کشاورزی در لرستان ظرفیت‌های بالایی دارد که هم از نظر تولید و صادرات و هم ایجاد اشتغال به توسعه استان کمک می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: